„V Hradci to bude těžké, ale my se tam pojedeme rvát o, co nejlepší výsledek,“ burcuje Oroszová před sobotním duelem na jihu Čech.

Vítězky první ligy z Poruby ale musejí dohánět tříbrankové manko z domácího utkání, které i v Oroszové zanechalo velký dojem. „Hlavně atmosféra byla skvělá, lepší jsme si ani nemohli přát. O to nás to všechny více mrzelo, že jsme nevyhráli,“ přiznala autorka čtyř branek.

Souhlasila s názorem, že Poruba hlavně v prvním poločase doplatila na nezkušenost. „V prvním poločase jsme byly ustrašené, projevily se větší zkušenosti soupeře,“ mínila Oroszová, kterou potěšilo, že po přestávce šel výkon týmu nahoru. „Hodily jsme nervozitu za hlavu a snažily se hrát bez nervů. Myslím, že kdyby se hrálo ještě pět minut déle, tak jsme to možná i na remízu dotáhli.“

Litoval zahozených tří sedmiček i nedotažených brejků. „Udělali jsme tam pár zbytečných chyb, což se ale v házené stává. Mrzí mě i horší přesilové hry, kde se ukázalo, že nás měly dobře přečtené. Předvedli jsme ale i několik hezkých akcí,“ zdůraznila.

Také podle Oroszové sehrál mladý celek Poruby jasně nejtěžší duel v sezoně. „V první lize jsme tak náročný zápas nehráli. Tam jsme třikrát prohráli, pokaždé venku a vždycky o gól. Hradec byl výkonnostně o třídu výše. Problémy jsme měli hlavně s urostlými pivotkami, které se těžce bránily. Ale když jsme si v obraně pomohly, tak se neprosadily.“ Recept před sobotním utkáním je jasný. „U videa si musíme zápas pořádně rozebrat a poučit se z chyb,“ dodala Oroszová.