„Rozhodne se poslední víkend v listopadu na Velké ceně Ostravy. Na ‚malé‘ body před námi ještě vede Nový Hrozenkov, ale ten, kdo vyhraje třetí kolo, získá i mistrovský titul,“ vysvětlil trenér ostravských vzpěraček, které si o víkendu na své konto připsaly 584,7 bodu, druhý Sokol Nový Hrozenkov s nejlepší českou reprezentantkou Lenkou Orságovou získal 563,6 bodu. Na Sinclairovy body má Ostrava 1093 a jejich největší rivalky 1113 bodů.

„Nejvíc bodů, 247, pro družstvo získala Laura Lozová, která si výkony 70 v trhu a 90 kilogramů v nadhozu udělala nové osobní rekordy,“ uvedl trenér nejlepšího týmu ve druhém kole. Pavla Kladivová přispěla 193, Zuzana Svrčková 189 a Petra Klimparová 172 body. „Družstvo bylo velice vyrovnané, a to asi rozhodlo o našem vítězství,“ konstatoval kouč a dodal, že po dlouhé době je s výkony svých svěřenkyň opět spokojený.

Liga mužů pokračuje za dva týdny druhým kolem v Sokolově, kde by ostravští vzpěrači rádi udrželi třetí příčku. Trio Radim Kozel, Peter Janák a Petr Slabý se navíc už v úterý 26. května od 12 hodin zúčastní vzpěračské exhibice na Hlavní třídě v Porubě, která se koná v rámci Ostravského sportovního dne. Účast potvrdil i český olympionik Petr Sobotka.