„Jamajský sprinterský zázrak poběží 11. června na mítinku v Torontu a z Kanady se už nebude vracet na Jamajku, ale bude pokračovat do Evropy a Ostravy. Přijedou s ním také jeho tréninkoví partneři Mario Forsythe a Xavier Brown. Ostrava se má na co těšit. Celkově je na startovní listině prozatím šest olympijských vítězů z Pekingu,“ uvedl manažer Zlaté tretry Alfonz Juck.

Výpis hvězd obohatili v halové sezoně na trati 1500 metrů neporažený Keňan Haron Keitany, mílař Andy Baddeley z Velké Británie a olympijský vítěz na 400 metrů z roku 2004 a mistr světa z let 2001 a 2003 Felix Sanchez z Dominikánské republiky. „Ostrava tomuto jednatřicetiletému atletovi přirostla k srdci, drží také rekord mítinku 48,10 z roku 2003. Sanchez byl po dlouhé době v přípravě zdravý a chce být opět nejlepší,“ řekl Juck.

V disciplínách, které už mají své hvězdy, jsou známí i vyzývatelé. V oštěpu žen přibyla k Barboře Špotákové a Marii Abakumovové bronzová z OH a rekordmanka tretry Christina Obergfollová z Německa. „V této disciplině tak diváci uvidí kompletní stupně vítězů z Pekingu,“ přiblížil Juck.

Na 100 m překážek se k Američance Lolo Jonesové připojila halová mistryně Evropy z Turína Belgičanka Elina Beringsová. V hodě kladivem se představí Slovenka Martina Hrašnová.