Výchozí pozice svěřenkyň trenéra Aleše Chrastiny není vůbec dobrá, protože favorizovaný Hradec vyhrál první duel v Ostravě 23:20. „Jedeme bojovat, třeba bude naší výhodou, že od nás už nikdo nic nečeká. Tlak bude ležet na domácím celku,“ uvedl Aleš Chrastina.

Právě nervozita sehrála negativní roli v prvním utkání. „Bojovali jsme s ní celý první poločas. V nadsázce by se dalo říct, že to bylo pro nás horší než překonat soupeřovu obranu,“ pousmál se Chrastina.

Nejen on dobře ví, na čem bude Sokol v odvetě stavět. „Určitě na výkonu z druhého poločasu, kdy jsme hráli odvážně a dokázali dávat pěkné branky. Holky už vědí, že se dá i s Hradcem v klidu hrát,“ podotkl ostravský kouč, který věří, že se jeho tým poučí z chyb. „Zápas jsme si u videa rozebrali, pokud budeme hrát odvážně, šanci máme. Ta je ostatně vždycky,“ usmál se Chrastina a jedním dechem dodal: „Pro holky to bude zase obrovská zkušenost. V Hradci nás čeká bouřlivé prostředí i náročný zápas. Věřím, že si to užijeme a necháme na palubovce zase všechny síly.“

Do Jindřichova Hradce se chystá i třicítka nejvěrnějších fanoušků Sokola Poruba. „Bude to pro nás určitě příjemný povolený dopink. O šanci se porveme a zadarmo Hradci nic nedáme,“ slíbila porubská spojka Martina Oroszová.