ISKA Europe je součástí světové organizace ISKA vedené prezidentem Cory Schaferem z USA. Pořádá velké množství turnajů, včetně mistrovství Evropy a světa. Cory Schafer je i organizátorem největšího turnaje bojových sportů a umění US Open, který se každoročně koná na Floridě.

Vstupem ČSWABU do ISKA se Ostrava stává centrem této organizace v České republice a otevírá možnost jednotlivcům a klubům bojových umění poměřit své kvality se soupeři z celého světa. Soutěží se v těchto kategoriích: Kontaktní sporty semicontact - lightcontact - fullcontact - lowkicks - thaiboxing - oriental - MMA, formy (kata), hardstyl (tvrdé styly) japonské, korejské - softstyle (měkké styly wushu) - freestyle - extreme - team – zbraně (bo, nunchaku, tonfa, kama, katana), selfdefence sebeobrana vhodná pro styly watejitsu, jiu-jutsu, aikido.

„ČSWABU má zájem rozvíjet spolupráci s kluby v rámci všech bojových sportů a umění, pořádat soutěže a semináře ve všech kategoriích a propagovat všechny své členy v rámci České republiky, Evropy a světa. Věříme, že se najde dost zápasníků a bojovníků, kteří se nebojí ukázat, co umí a obhájit to v zápase,“ řekl současný úřadující vicemistr světa a prezident ISKA v České republice Jan Vasilenko s tím, že nejbližší soutěží je mistrovství Evropy 2009 v Římě.

(dop)