A proč se organizátoři z oddílu Atletika Poruba a ZŠ Porubská 832 rozhodli pro spojení atletické disciplíny se vzpíráním? „Není to až tak neobvyklé, protože atleti si s činkami velmi dobře rozumí,“ uvedl pořadatel Martin Olšer.

Přesto bude premiérový exhibiční závod, který podpořily magistrát města Ostravy a porubská radnice, pro příchozí diváky bezpochyby atraktivní. „A nejen tím, že před hlavním závodem mužů budou soutěžit v tyči dorostenky a juniorky,“ vtipkoval Olšer.

Pro odvážné a silné muže bude na Hlavní třídě v Porubě připravena soutěž ve vzpírání. „Mohou se přesvědčit, kolik toho vlastně dokáží zvednout,“ uvedl Olšer.

Sportovní program zahájí už v 9 hodin ráno soutěž mládeže ve skoku o tyči. Poté se divákům představí už zmíněné dorostenky a juniorky. „Chybět by neměla ani vítkovická vícebojařka Nikola Ogrodníková,“ odtajnil Olšer.

Krátce po poledni zahájí svou soutěž vzpěrači. „Startovní pole by mělo čítat devět mužů. Diváci se mohou těšit na slovenského reprezentanta Petera Olšáka, sokolovského Lukáše Cibulku nebo havířovské Petra Sobotku a Jana Gospoše,“ přiblížil Olšer. Chybět ale nebudou ani domácí vzpěrači Sokola Moravská Ostrava Radim Kozel a Petr Slabý.

Tyčkaři si vezmou slovo na závěr sportovního dne. V 15 hodin by měla svůj závod zahájit skupina v čele s halovým vicemistrem světa z roku 2004 Adamem Ptáčkem. „Účast na premiérovém skákání o tyči pod širým nebem v Ostravě předběžně přislíbili také Štěpán Janáček, úřadující mistr republiky Michal Balner, Michal Telecký a další,“ uzavřel Olšer.