Patnáctinásobný vítěz turnajů European PGA Tour Miguel Ángel Jiménez včera potvrdil, že se turnaje na hřišti, které sám designoval, představí. „Je úžasné, že se tady v Čeladné bude takový turnaj pořádat. Jsem na to právem hrdý,“ uvedl Ángel Jiménez.

O startovní listinu strach nemá. „Jsem přesvědčen, že turnaj bude dobře obsazený. S prize money 2,5 milionu ho dělá plně atraktivním,“ uvedl rodák z Málagy. „Dostávám spoustu otázek na hřiště i prostředí. Snažíme se tady udělat velkou reklamu českému golfu v celém světě. Čeladná je krásná, blízko Ostravy, a každému hráči tvrdím, že si tady musí zkusit zahrát,“ uvedl Jiménez.

Byl by rád, kdyby se na turnaji objevil i Čech s německým pasem Alex Čejka. „Bylo by to super, ale uvidíme, jaký bude mít program,“ poznamenal Jimenéz, který jiné české hráče nezná.

Je jasné, že stávající hřiště projde úpravami. „Když se začne připravovat na profesionální turnaj, začne vypadat úplně jinak. Možná, že kdo si sem přijede za měsíc zahrát, zanadává si, co se s tím hřištěm stalo,“ poznamenal Ángel Jiménez, který je připraven bojovat v Čeladné o prvenství. „Golf je můj život, nic jiného neumím ani nedělám. Myslím si, že i když budu mít dobrou konkurenci, budu tady chtít vyhrát,“ zakončil Jiménez. (au)