„Po minulé sezoně jsme náš tým hodně obměnili, tvoří ho teď děvčata od 14 do 18 let, která jela do Rakouska hlavně sbírat zkušenosti,“ uvedla ostravská trenérka Petra Drtílková-Cenková. Na nedávném českém šampionátu ostravský tým už získal stříbro.

Teamgym je akrobatická disciplína, která vznikla ve Skandinávii pod názvem eurotýmy. Závodí v ní šesti- až dvanáctičlenná družstva ve třech disciplínách – společné skladbě, skocích z trampolíny a tumblingu (akrobacie na pružném páse). Tomuto sportu se nejvíc věnují bývalí sportovní gymnasté a gymnastky.

„Týmy z Dánska a Finska jsou obtížností úplně někde jinde než my,“ konstatovala trenérka Drtílková-Cenková s tím, že i v Dornbirnu byla nejlepší družstva z těchto dvou zemí. Další dvě příčky patřily domácím celkům.

Barvy pátého Sokola Moravská Ostrava hájily Petra Masopustová, Blanka Jurčová, Lucie Prášková, Iveta Hojková, Lucie Coritarová, Lucie Bugárová, Adriana Drozdová, Natálie Cihlářová, Aneta Šťastná, Andrea Haasová a Veronika Zivčáková.

„Vůbec se nám nevydařila trampolína a velké rezervy ještě máme v pohybové skladbě, na které teď musíme zapracovat. Důležité ale bylo, že holky viděly cvičit severské týmy,“ vysvětlila trenérka s tím, že další start v Evropském poháru juniorský teamgym Sokola Moravská Ostrava plánuje v říjnu v Anglii.