A co hůř… Češi kromě domácího prostředí měli možnost zvolit povrch a rozhodli se pro rychlý taraflex. Pro Argentince, kteří vyrůstají na antukových dvorcích, to není zrovna ideální výběr.

„Povrch je hodně rychlý, ale věřím, že se dokážeme kvalitně připravit a o postup se popereme. Uděláme pro to maximum,“ řekl na včerejší tiskové konferenci pátý hráč světa a nový lídr Argentinců Juan Martin Del Potro, který připustil, že Češi mají k postupu blíže. „Berdych i Štěpánek hrají na těchto površích výborně, bude to velice náročné. Češi jsou favorité,“ je přesvědčen Del Potro.

Vasquezovi vadí krátké tréninky

Jihoameričané si jsou dobře vědomi síly českého výběru, proto se ještě před samotným odletem do Ostravy seznámili s nástrahami taraflexu. „Ušetřili jsme tím určitý čas. Zajímavé je, že je tady v Ostravě je povrch o něco pomalejší, než na kterém jsme trénovali tři dny v Paříži,“ prozradil Del Potro.

Nejen výběr povrchu, ale doba, po kterou mohou hráči na kurtu být. To vadí nehrajícímu kapitánovi Argentinců Modesto Vasquezovi. „Mnohem lepší by bylo, pokud bychom mohli na tomto povrchu trénovat více, než tomu je teď. Jeden kurt mi přijde málo, chtělo by to aspoň dva,“ postěžoval si Vasquez. „Se zázemím a podmínkami musíme být spokojeni, taky hala je moc pěkná,“ doplnil kapitán Argentinců.

Podle prvních náznaků se zdá, že do pátečních dvouher nastoupí za Argentinu Del Potro s Juanem Monakem, kterému však taraflex zrovna nevoní. „Je to možná až příliš rychlé,“ podotkl Monaco a dodal: „Rozhodující budou již páteční dvouhry. Pokud mi dá kapitán důvěru, pokusím se mu ji i celému týmu vrátit.“

Čtěte více o Del Potrovi ZDE!