Bez dvou centimetrů dvoumetrový Argentinec skvěle servíroval, téměř nechyboval, navíc již v první hře vzal českému hráči podání a sadu získal poměrem 6:4. Ve druhém setu vedl Jihoameričan už 5:1, ale Berdych ještě zabojoval, zariskoval na returnu a vyplatilo se. Del Potro se však za stavu 5:4 nenechal vyvést z klidu, a také druhý set připsal na konto Argentinců.

Poté se stejně jako v pátek vydal Berdych do šatny. Tentokrát však pohovor s dalšími členy týmu změnu nepřinesl.

Zlomová byla devátá hra třetího setu. Del Potro si vypracoval vedení 40:15 a hned první brejkbol využil. Následně zápas na podání bez větších problémů ukončil.

„Všechno se mi dařilo, na kurtu jsem se cítil po celý zápas skvěle,“ řekl po utkání Juan Martin Del Potro. „Očekával jsem těžké utkání, v letošní sezoně podává Argentinec výborné výkony. Šel jsem do toho s tím, že mohu jen překvapit. Paradoxně jsem se cítil mnohem lépe, než při vyhraném pátečním utkání s Monakem. Občas to tak bývá, to je tenis,“ podotkl Tomáš Berdych. „Klobouk dolů před Del Potrem, hrál skvěle. Vždyť jen jednou za celé utkání přišel o svůj servis,“ dodal Berdych.

Tomáš Berdych (ČR) – Juan Martin Del Potro (Arg.) 4:6, 4:6, 4:6, esa: 10:18, brejky: 1/2 – 4/6, nevynucené chyby: 22:15, vítězné míče: 24:41, míče celkem: 70:92, čas: 2.03. Stav utkání: 2:2.