Dravý forvard jde do mužstva, které se v minulé sezoně dokázalo udržet mezi elitou. Letos si dává vedení klubu vyšší cíle – postup do play off.
„Z komunikace s manažerem jsem vycítil, že bych měl být důležitým článkem týmu. Žádný boj o místo v sestavě mě tedy nečeká. Naopak. Na mě bude záležet, zda se dostaneme do vyřazovacích bojů. Pokusím se jejich představy naplnit a nikoho nezklamat. Moc se těším na nový tým i trenérské metody z finské Salibandy ligy (tým vede finský kouč Simo Ruuskanen – pozn. aut.),“ řekl Tomáš Sladký, který v uplynulé sezoně nasbíral ve Vítkovicích během devatenácti zápasů pětatřicet bodů, za osmnáct branek a sedmnáct asistencí.

Tahoun ostravského mužstva, který se velkou měrou podílel na sesazení suverénních Střešovic z mistrovského trůnu, tak přijde o Pohár mistrů, kam se Vítkovice probojovaly.

„Chci nasbírat nové zkušenosti, které jednou velice rád předám. Rozhodnutí to, i s ohledem na pohár, nebylo jednoduché. Na druhé straně jde pouze o jeden turnaj, kterým si nechci nechat ovlivnit celou sezonu,“ podotkl Sladký, jenž se bude hlásit v zemi helvétského kříže počátkem srpna.
Nejvíce mu budou chybět skvělí fanoušci. „Získáváme jich stále více a člověku je skvěle po těle, když cítí jejich podporu, která je upřímná,“ přiznává Sladký, který se po roce vrací opět do Švýcarska. Tentokrát však nikoli do týmu Wiler–Ersigen, ale do St. Gallenu.

„Do Vítkovic jsem se vrátil hlavně kvůli škole, kterou jsem ukončoval. Nyní navazuji na magisterské studium, které se bude otevírat až za rok. A přesně tak mám nastavenou smlouvu,“ doplnil Sladký a dodal: „Smlouvu mám nastavenou tak, že pokud mi neseženou práci, budu dostávat kapesné.“