Do Podbeskydí již dorazily také všechny hvězdy. Jednou z nejzářivějších by měl být český rodák Alex Čejka, který se objevil v dějišti klání již v pondělí odpoledne. „Už se těším na své soupeře, zatím jsem nikoho nepotkal,“ řekl na tiskové konferenci, dvě hodiny po příjezdu.

Na turnaji, jehož vítěz si na své konto připíše 333 tisíc eur, tedy více než osm milionů korun, bude jedním z Čejkových hlavních konkurentů extravagantní Španěl Miguel Ángel Jiménez. Zkušený borec, přezdívaný mechanik, je svým způsobem v Čeladné také doma.

Vždyť pětačtyřicetiletý rodák z Malagy, který na nedávno skončeném British Open vybojoval dělenou třináctou příčku, hřiště navrhoval. V roce 2002 byl milovník doutníků a rychlých aut u jeho otevření a Beskydy během té doby pravidelně navštěvoval. „Jiméneze dobře znám. Potkáváme se pravidelně na americké Tour, kde hrává ročně až patnáct turnajů. Bude to těžký soupeř,“ říká Čejka.

Třetím do party, který se popere o vítězství a tučný šek, bude mladíček Chris Wood. Jednadvacetiletý Angličan, kterého poznáte podle neustále rozcuchaných blonďatých vlasů, zazářil na British Open, kde se dlouho bil o prvenství, nakonec skončil třetí. „Rány, které jsem předváděl, se mi do té doby nikdy nepodařily. Je to pro mě zatím úžasná sezona,“ poznamenal golfista, který se mezi profesionály pohybuje od roku 2008 a do Čeladné dorazil včera odpoledne.

Zlobit bude jistě Woodův zkušenější krajan David Howel. Čtyřiatřicetiletý hráč se nejvíce vryl do povědomí fanoušků v roce 2006, kdy vyhrál prestižní BMW PGA Championship. Je černým koněm turnaje.