Mrazící komoru v Beskydském rehabilitačním centru v Čeladné v závěru přípravy před výstupem navštěvuje pět horolezců (ještě Pavol Lupi Lupták, Radovan Galoš Marek, Kamil Bortel, Josef José Lukáš). Sulovského skupina v září čeká prvovýstup jihozápadní stěnou na šestou největší horu světa, přičemž do Číny výprava odletí již koncem srpna.
„Polarium jsme si vyzkoušeli už v roce 2005, a to před výstupem na druhou nejvyšší horu světa K2. Poté jsme jej absolvovali i před dvěma roky před výstupem opět na K2. Kromě kondiční přípravy tak připravujeme na velkou zátěž i klouby, je to výborná prevence," říká šéf expedice Leopold Sulovský, který se svým týmem před odjezdem do Číny absolvuje mrazící léčbu více než desetkrát. „Osvědčilo se nám to. Většina členů expedic po příjezdu do velehor má problémy s chřipkou či mají angínu. My jsme vždy zdraví,“ doplnil Marek s tím, že kromě mrazící komory se skupina připravuje obvyklým způsobem pro udržení fyzické kondice (kolo, běh, fit centrum, lezecká stěna).
Pravidelné vstupy do mrazící komory v Čeladné absolvovali účastníci výpravy na nejtěžší osmitisícovku světa K2 již v roce 2005. Podle šéfa expedice Leopolda Sulovského se příprava skutečně vyplatila, protože všech sedm členů výpravy, kteří se v Polariu připravovali celých 14 dnů před odjezdem, absolvovalo expedici v dobré kondici a bez větších zdravotních problémů. Naproti tomu další dva členové, kteří přípravu v „mrazu“ neabsolvovali, trpěli poměrně značnými zdravotními problémy a jeden z nich musel dokonce expedici předčasně ukončit.
Aktivní sportovci stále častěji využívají extremního mrazu, aby zvýšili svou výkonnost. Vrcholoví sportovci, připravující se na různé akce a také v tréninkovém procesu, často několik minut denně stráví v mrazící komoře. Metoda celotělové terapie chladem pomáhá sportovcům šetřit energii před výkonem, urychluje regeneraci a odstraňování únavových metabolitů, jako je kyselina mléčná a příznivě ovlivňuje tvorbu červených svalových vláken.
Díky několikaminutovému pobytu v Polariu dochází u člověka k obrovskému perifernímu překrvení, zintenzivnění látkové výměny a výraznému urychlení hojivých procesů. Množství hormonů tlumících v těle zánětlivé reakce se zvýší, svaly s nadměrnou aktivitou se uvolňují a na mnoho hodin dochází k naprostému utišení bolestí. Terapii chladem při mínus 120 stupňů Celsia pomáhá při bolestech kloubů, svalů, revmatizmu, hojení zranění, pooperačních ran, chronických i akutních zánětlivých stavů, kožních chorob jako jsou lupénka a ekzémy, ale i astmatu a alergií.