Kateřina Cachová společně se svou tréninkovou partnerkou Lucií Ondraschkovou víkendové závody ve Flandrech zcela jednoznačně ovládly a obsadily nejvyšší pozice na stupních vítězů. Zejména výkon ostravské rodačky snese ta nejpřísnější měřítka. Vždyť bodový součet v nejnáročnější atletické disciplíně, jehož dosáhla, se stal novým rekordem tamního stadionu a vynesl jí posun na druhé místo v letošních světových juniorských tabulkách. „Výsledek z mezinárodních závodů je více než potěšující, zvlášť, když si uvědomíme, že vrchol sezony má Katka už za sebou,“ neskrýval uspokojení trenér Michal Buzek.

Kde se zrodilo tak výrazné vylepšení osobního maxima, které doposud činilo 5706 bodů? „Za prvé je potřeba zdůraznit, že závody proběhly za ideálního počasí, které je základním předpokladem pro možný útok na rekordní výsledek,“ zahájil trenér Buzek popis závodů. „Ale Katka přitom závody nezačala nikterak skvostně, vždyť krátké překážky umí o dost rychleji, a ani výška se jí nijak zvlášť nepovedla. Jenže pak to přišlo: v kouli letošní maximum, na dvoustovce totéž a formu korunovala perfektní dálkou, v níž atakovala šestimetrovou vzdálenost. Ovšem ten pravý a nefalšovaný výbuch radosti nastal v hodu oštěpem, v němž třetím pokusem hodila až neskutečných 47,47 metrů,“ popisoval průběh závodu nadšený trenér.

„Ten výkon z oštěpu řadí Katku na sedmou pozici v historických českých vícebojařských tabulkách (vedoucí pozice patří Báře Špotákové – 54,15 m z roku 2000, pozn. red.),“ doplnil komentářem oštěpařský výkon Cachové její osobní trenér.
„Dík však patří i Lucce Ondraschkové, která Katce hodně pomohla v závěrečné půlce,“ uzavřel trenér Buzek.