Práce na výstavbě moderního sportovního areálu začaly letos v březnu a trvaly půl roku. Během této doby se nevyhovující prostory proměnily ve víceúčelový komplex hřišť na tenis, volejbal, basketbal, házenou a malý fotbal. Součástí sportoviště je také běžecký ovál. V odpoledních hodinách a o víkendech, kdy je areál přístupný veřejnosti, bude na bezpečnost provozu dohlížet správce.

„Městskému obvodu se podařilo na realizaci stavby získat grant z norských fondů ve výši téměř devíti milionů korun. Zbývající částku dofinancovalo statutární město Ostrava,“ vysvětlil porubský starosta Lumír Palyza.

První velkou akcí, která otestovala kvality nového sportovního zařízení, byl celoškolní sportovní den, který na pátek připravil ředitel základní školy Petr Neshoda s týmem pedagogů.

Škola podporuje postižené děti

„Původní areál školního hřiště byl zastaralý a velmi náročný na údržbu.Rekonstrukce proběhla díky hezkému počasí rychle a jsem rád, že můžeme hned v začátku nového školního roku poskytnout našim žákům atraktivní místo pro sportovní vyžití,“ uvedl Neshoda.

Areál budou moci využívat i handicapované děti. ZŠ Ukrajinská se totiž zabývá integrací dětí s poruchou autistického spektra do běžné výuky.

Loni a předloni byla v Porubě rekonstruována dvě hřiště v areálech základních škol K. Pokorného a A. Hrdličky, na které obvod získal dotace ve výši dvou milionů korun z Nadace ČEZ. Sedm milionů korun na jejich výstavbu poskytlo statutární město Ostrava.