Trenér Ostravanů Petr Koutný je s výkonem svých svěřenců v poslední generálce před začátkem nové sezony spokojený: „Naše vítězství je zasloužené. Přestože jsme měli výkonnostní výkyvy, hráči se s tím dokázali poprat. Víceméně to bylo způsobeno změnami v sestavě, protože i na Pegres Cupu jsme ještě stále zkoušeli hráče. O to víc je naše vítězství cennější.“

Do turnaje zasáhli i junioři. Příležitost dostali Ondřej Janečka a Jakub Robenek, kteří ukázali, že mají potenciál prosadit se v A – mužstvu. „Všichni mladí hráči dokázali, že do týmu patří. Myslím, že starším hráčům vyslali jasný signál, že se mohou o svá místa v základu bát,“ prozradil Koutný.

Pepino mělo na Pegres Cupu hned dvojí zastoupení. Kromě A – mužstva Ostravy do turnaje zasáhli i mladí hráči, kteří oblékli dres reprezentačního výběru do 19 let. Konkrétně David Zezulka, Patrik Šimíček a brankář Ondřej Holman.

„Všichni tři mě mile překvapili. Ukázali, že do reprezentace patří. Pokud v trénincích ještě přidají, mohou se v národním týmu udržet i do nadcházejícího mistrovství světa juniorů,“ dodal Koutný na adresu mladých reprezentantů.

Konečné pořadí Pegres Cupu 2009: 1. FBC Pepino Ostrava, 2. Torpedo Havířov, 3. Paskov Saurians, 4. ČR do 19 let, 5. Polsko, 6. Bulldogs Brno, 7. TJ VHS Znojmo, 8. Vikings Kopřivnice.

(jaz)