Obhájce prvenství v soutěži sice nezvládl na konci minulého ročníku baráž o postup do mezinárodní Interligy s Jindřichovým Hradcem, což ale ambiciózní ostravský klub rozhodně nepoložilo.

Spíše naopak.

„V baráži jsme doplatili na špatnou koncovku a hlavně nezkušenost. Proto se i s odstupem času díváme na nevydařený dvojzápas s Jindřichovým Hradcem spíše pozitivně. Holky se i přes dvě porážky na vlastní kůži přesvědčily, že se dá hrát s každým,“ poznamenal manažer Sokola Poruba Libor Adámek, který stojí za vzestupem ženské házené v Ostravě.

V létě se Adámek pokusil o „administrativní postup“ svého celku do Interligy. „Když jsem se o možnosti rozšíření Interligy dozvěděl, hned jsem věděl, že to musíme zkusit. Nejen kvůli našemu klubu, ale celé ženské házené,“ poznamenal Adámek. „V týmu máme šest hráček juniorské reprezentace, kterou čeká za rok MS v Koreji. Mysleli jsme si, že by i kvůli tomu mohly kluby s rozšířením souhlasit,“ poznamenal Adámek, kterého přístup českých klubů trochu zklamal.

„Argumenty, že jsme si postup nevybojovali na palubovce, jsem chápal. Řeči o tom, že je reprezentace a ještě k tomu juniorská nezajímá, mě ale dost mrzely. Slovenské kluby přitom proti rozšíření nic neměly,“ poznamenal Adámek, jehož klubu „administrativní postup“ utekl o dva hlasy.

„Ztratil jsem čtrnáct dní času, ale zkusit jsme to i tak museli,“ poznamenal Adámek.

Cíle pro nadcházející sezonu jsou pro Sokol Poruba vcelku jasné. „Chceme první ligu opět vyhrát, i když dobře víme, že to budeme mít mnohem těžší než loni. Hlavně celek Mostu hodně posílil,“ poznamenal Adámek.

Ani porubský tým ale v přestupním termínu nezahálel. „Navíc naše tři juniorské reprezentantky Barbora Mýlková, Karolína Richaldská mají povolený start v Olomouci a Petra Adámková zase ve Zlíně. Věříme, že nasbírané interligové zkušenosti pak holky prodají v baráži, kam se doufám zase dostaneme,“ podotkl Adámek. Všechny tři hráčky přitom budou nastupovat i v Porubě. „Pokud dojde ke kolizi termínu, budou hrát za nás. Taková je dohoda,“ řekl Adámek. Pro očekávaný vrchol sezony navíc přijdou z Olomouce vypomoci Sokolu Poruba dvě opory Michaela Hrbková a Romana Tomečková.

„Jinak bychom chtěli dát opět šanci i našim mladým hráčkám. Vždyť naše starší dorostenky podruhé v řadě získaly mistrovský titul. Určitě máme kam sáhnout.“