Do nové sezony tedy vstupují i hráči Sokola Mariánské Hory. Těm se v posledních měsících v patnáctkovém ragby příliš nedařilo. Chuť si spravili ale v létě na sérii turnajů sedmičkového ragby, když vybojovali celkově šesté místo. Na podzim se ale ostravské A – mužstvo vrací mezi patnáctky.

„Máme kvalitnější tým, než jsme měli na jaře. Z hostování se k nám vrátil jeden z nejlepších ostravských hráčů Vlastimil Madry. Po přestávce vynucené operací se mezi nás opět vrátil Dean Riefs a také Rob Vann. Navíc budeme mít možnost využít i služeb jednoho francouzského hráče,“ shrnul hrající trenér „Mariánek“ Karel Ševčík.

Několik hráčů ale kádr opustilo. Nadějní mladíci Učeň a Čtvrtníček budou oblékat dresy Tatry Smíchov. „Rozhodli jsme se je uvolnit, protože jsou velice talentovaní a potřebují se vyhrát. V Tatrovce mají o hodně větší šanci nabrat potřebné zkušenosti než u nás,“ objasnil přestupy Ševčík.

Ostravané chtějí nejhůře čtvrté místo

Nový harmonogram soutěže přinesl i nový systém. České ragby se opět vrací ke starému modelu. Nejkvalitnější týmy budou hrát extraligu, ty ostatní první ligu. Ostravský celek bude hrát druhou nejvyšší soutěž společně s Olomoucí, Havířovem, Přeloučí, Slavií B, Pragou B, Iuridicou a nově také Slovanem Bratislava.

„V ragby je těžké předvídat, hlavně v tom našem. Každopádně jsme si stanovili cíl skončit po podzimní části do čtvrtého místa. Porazit Slavii, Pragu i Slovan a hrát vyrovnaná utkání s Olomoucí, Havířovem i Přeloučí,“ nastínil ostravský kouč a hráč v jedné osobě.

Jeho slova se mohou potvrdit už tuto neděli, kdy Mariánské Hory na svém hřišti přivítají Nosorožce Slavia Praha. Zápas začíná ve 14 hodin.

ZDENĚK JANIUREK ml.