Svěřencům trenéra Radomíra Mrázka se na konci minulé sezony podařil husarský kousek. Po osmi letech přerušili nadvládu Tatranu Střešovice a zvedli nad hlavu mistrovský pohár. Nyní je čeká obhajoba a vítkovický kouč věří, že bude úspěšná.

„Počítáme s tím, že se znovu budeme prát o titul. Když bych měl říct svůj názor, tak si myslím, že se nám to může i podařit. Jasné ale je, že Tatran jej bude chtít zpátky. Takže se necháme překvapit. Do sezony ale jdeme s tím, že cílem je mistrovský titul,“ říká ambiciozně Mrázek.

Po výhře v posledním ročníku opustily kádr Vítkovic dvě velké opory. Daniel Folta ani Tomáš Sladký letos modrý dres oblékat nebudou. Radomír Mrázek uznává, že to bude pro tým ztráta, na druhé straně ale věří síle nových posil. „Získali jsme dva kvalitní hráče z Finska. Jak Lehtinen, tak Mustakalio mají na to, aby Sladkého a Foltu zastoupili.“

„Kádr se jinak příliš nezměnil. Spíš řekl, že je ještě více sehranější, než byl v minulé sezoně. Hráčské přesuny proběhly, ale náhrada byla vždy adekvátní. Dokazují to i výsledky přípravných utkání a turnajů,“ připomíná Mrázek.

Nová extraligová sezona začíná už tento víkend, Vítkovicím konkrétně v neděli. Jejich soupeřem nebude nikdo menší, než poslední vicemistr střešovický Tatran. „Je to ideální start do ligy. Nemůže se nám stát, že bychom začátek podcenili. Díky takovému utkání se rychleji dostaneme do zápasového tempa,“ přemýšlí nahlas vítkovický kouč.

Extraliga ale není jedinou soutěží, která jeho svěřence čeká. Ostravský celek se v polovině října vydá do Dánského Fridriskhavnu na evropský Pohár Mistrů. Letos na něm ale budou chybět zástupci Švédska.

„Švédové nedorazí kvůli finančním problémům. Nás to ale tolik nezajímá. Staráme se spíše o sebe, protože nemáme zrovna lehkou skupinu. Čeká nás švédský mistr, finský vicemistr a slabší litevský mistr. Postup bude těžký, ale my si věříme. Pokusíme se o něj, naším cílem je semifinále,“ dodává na závěr Mrázek.

(jaz)