Vítkovičtí ve své hale přivítali Chodov, a přestože byli papírově i viditelně lepší, skóre tomu nijak neodpovídalo. „Neměli jsme špatný start, jenže se nám příliš nedařilo. Když pak soupeř ve druhé třetině zabral a dokázal se přes nás prosadit, znervózněli jsme,“ připomíná trenér Vítkovic Radomír Mrázek.

Ten svým svěřencům během druhé přestávky domluvil a domácí se v poslední části blýskli čtyřmi brankami. „Myslím, že to bylo logické vyústění toho zápasu. Chodov jsme přehrávali, jenže nám to tam nepadalo. Ve třetí třetině jsme potřebovali se hlavně uklidnit, to se povedlo, a my jsme si tím zajistili vítězství.“

Mrázka i celý tým mohl těšit i fakt, že se do branky soupeře dvakrát trefil Tuomas Mustakallio, který do Vítkovic přišel před sezonou. „Je fajn, že se prosadil. Hlavně ale pro něj je to skvělé. Je v novém prostředí a potřebuje se s ním sžít. Když se mu bude dařit, rychle se dostane do herní pohody a to mu dodá sebedůvěru,“ ví trenér Mrázek.

Jeho tým čeká nyní zápas na palubovce Znojma, které muselo extraligovou příslušnost zachraňovat až v baráži. „Nebude to lehké. Určitě se soustředí na silnou obranu, navíc mají velkou podporu fanoušků, což může být také výhoda. Na nás je, abychom se prosadili po střelecké i technické stránce. Hlavně technika nám zatím dělá problémy, takže na tom musíme zapracovat,“ dodává kouč.

SSK Vítkovice – Chodov 6:4 (1:0, 1:3, 4:1). Branky: 3. Tomašík, 34. Mustakallio (Kološ), 41. Suchánek (Kološ), 43. V. Hrubý (L. Hrubý), 54. Suchánek (Jelínek), 57. Mustakallio (Lehtinen) – 24. Šochman, 38. Vaňáč, 39. Jedrišák (Vaňáč), 56. Jendrišák. Diváci: 211.

Vítkovice: Ciompa – Jelínek, Brus, Tomašík, Juhaňák, Tokoš, L. Hrubý, Vladař, Vlček, Žák, Kološ, Suchánek, V. Hrubý, Jankulár, Mojžíšek, Janečka, Lehtinen, Mustakallio.

(jaz)