Ostravští vzpěrači jsou bronzoví

Ostrava - Třetí místo v I. lize družstev mužů patří vzpěračům Sokola Moravská Ostrava.

9.10.2009

„Před dvěma roky jsme byli na odchodu z ligy, ale pak se to zlepšilo, a teď máme medaili. Už je to hodně let, co jsme ji získali naposledy,“ radoval se z bronzu trenér Miroslav Kozel. Mistrovský titul vybojovali vzpěrači Sokolova, stříbro letos patří Havířovu.

Ostravský tým v sestavě Zbyněk Dub, Tomáš Janda, Jaroslav Ther, Radim Kozel, Peter Janák a Petr Slabý sice v závěrečném třetím kole soutěže minulou sobotu v Havířově skončil čtvrtý, ale v konečném hodnocení udržel medailovou pozici. „Porazil nás Bohumín, který na začátku sezony postavil družstvo z juniorů a ti se v průběhu sezony stále zlepšovali, zatímco naše výkony zůstávaly stejné. Ve třetím kole, do kterého nastoupil po zdravotních problémech Janda, jsme sice ztratili pár bodů, ale na celkové třetí místo nám to stačilo,“ vysvětlil ostravský kouč.

Oporami týmu byli tradičně Petr Slabý, který v Havířově získal 354 bodů, Radim Kozel (350) a Zbyněk Dub (330).

Na medaili útočí i vzpěračky Sokola Moravská Ostrava, které v květnu vyhrály 2. kolo I. ligy žen a bodově se dotáhly na vedoucí Sokol Nový Hrozenkov. O titulu se tak rozhodne v závěrečném 3. kole soutěže 5. prosince na Velké ceně Ostravy.

Ještě tento měsíc ale vzpěrače čeká mistrovství ČR mužů, žen, juniorů a juniorek do 20 let, které 24. a 25. října hostí Havířov.

Výsledky I. ligy mužů – 3. kolo: 1. Baník Sokolov 1808, 2. SKV Baník Havířov 1787, 3. TJ Bohumín Bonatrans 1662, 4. Sokol Mor.Ostrava 1621, 5. TJ Rotas Rotava 1493 b. Konečné pořadí: 1. Baník Sokolov 27, 2. SKV Baník Havířov 24, 3. Sokol Mor.Ostrava 20, 4. TJ Bohumín Bonatrans 19, 5. TJ Rotas Rotava 15 bodů.

Zákeřný meningokok vzal život mladé dívce

Ostrava – Život 18leté dívky si vyžádalo v minulých dnech meningokokové onemocnění. Onemocnění mělo v jejím případě velmi rychlý průběh. Mladá pacientka zemřela do 24 hodin poté, co se u ní projevily problémy.

Pod Frýdlantskými mosty je konečně čisto! Na jak dlouho?

/FOTOGALERIE/ Podzimní generální údržba podchodu pod Frýdlantskými mosty v centru Ostravy finišuje. Jako nové rozhodně nevypadají, ale také už neodpuzují na pohled.

Petřkovice i v deseti kousaly, body z derby ale nemají

/FOTOGALERIE/ První třetiligové derby sezony patří Hlučínu. Prestižní utkání s Petřkovicemi domácí fotbalisté dotáhli do vítězného konce. Před téměř čtyřmi stovkami diváků díky brankám Hudeczka a Krauta zvítězili 2:1. Za hosty dokázal už jen snížit kanonýr Lokša.