„Je to jeden z favoritů na mistrovský titul a pro nás ze všech čtyř odehraných utkání nejtěžší soupeř,“ přiznal kouč DHL Jaroslav Tomáš, který stále nemá tým kompletní. „Zdravý stále není smečař Rodek a otazník visí i nad liberem Václavíkem. O tom, zda nastoupí, se rozhodne až těsně před utkáním.“

Kladno, které je v čele extraligové tabulky před Ostravou, v nové sezoně už odehrálo pět duelů. Jeho skalp se po pětisetové bitvě zatím podařilo získat jen doma Liberci, v minulém kole Středočeši ztratili pouze jeden set s Ústím nad Labem. Ostrava před týdnem hladce vyhrála 3:0 v Havířově.

„Bude to těžké utkání, ale soupeře se nebojíme,“ bojovně ladí svůj tým trenér Tomáš. „Po čtyřech vítězstvích vládne v družstvu pohoda, hráči mají výkonnost a věří si. Hrajeme v domácím prostředí, kde bychom rádi naši sérii prodloužili. Kladno to u nás nebude mít vůbec lehké,“ tvrdí ostravský kouč.

Pozor si jeho svěřenci musejí dát na všechno. „Soupeř má dobrý servis na hranici risku. Pokud se do něj trefí, bude to hodně složité. Tento prvek ale v dnešním volejbale platí pro každé utkání. Připraveni jsme i na koncové hráče Kladna, které známe dokonale. Vše o nás ví i soupeř, takže o výsledku rozhodne momentální forma. Věřím, že ta naše bude lepší. Určitě to ale bude dobrý volejbal a doufám, že se přijde podívat víc diváků,“ přeje si Tomáš další vítězství DHL a bouřlivou atmosféru v hale Sarezy na Hrušovské ulici.

Program 6. kola: čtvrtek – 17 hod.: DHL Ostrava – Kladno, 18 hod.: Liberec – Zlín, Ústí n. L. – Č. Budějovice, Příbram – Havířov, Brno – Benátky n. J.