Vyrovnaný průběh úvodního dějství se zlomil po servisu kladenského smečaře Linze a univerzála Svobody. Hosté bodově odskočili a svůj náskok zvyšovali také zásluhou dobré obrany a pestřejšího útoku středem sítě. „Kladno má výborný servis, a když se mu dařil, měli jsme problémy zaútočit,“ řekl kouč DHL Jaroslav Tomáš.

Ostrava souhru soupeře rozložila až ve 2. sadě podáním nahrávače Zaťka s univerzálem Michalovičem. Když zlepšila i obranu a na síti se začali prosazovat útočníci, měla navrch i ve třetím setu. „Kladnu přestal trochu vycházet servis, my jsme ubránili pár balonů v poli a role se obrátily,“ poznamenal smečař DHL Aleš Správka.

Vítězství posílí psychiku hráčů i respekt soupeře


Bojovné Kladno se ale znovu dokázalo vrátit k téměř bezchybné hře z úvodu zápasu a v cestě do tie-breaku ho ve 4. sadě nezastavily ani dvě žluté karty, které za nesportovní chování dostali univerzál Svoboda a trenér Licek. „Kluci byli odvážnější a víc si věřili,“ pochválil kouč hostů Jindřich Licek za prodloužení zápasu.

Souboj rozhodla až dramatická koncovka vyrovnané páté sady, ve které se štěstí přiklonilo na stranu DHL. „Za stavu 13:12 jsme nesložili bodový míč a to rozhodlo,“ neskrýval zklamání kladenský nahrávač Braňo Skladaný poté, co domácí využili druhý mečbol.

„Pocity jsou výborné, byl to dobrý zápas proti dobrému soupeři a my ho vyhráli. O výsledku rozhodovaly maličkosti,“ radovalo se ostravské libero Jan Václavík, který po zranění nohy nastoupil poprvé v sezoně. „Kladno je zatím nejsilnější soupeř, se kterým jsme hráli. Vítězství 3:2 je důležité pro posílení sebedůvěry a psychiky kluků i získání respektu u soupeřů,“ radoval se domácí trenér.

Extraliga mužů– 6. kolo:DHL Ostrava – Kladno 3:2 (–18, 20, 19, –23, 14)

Rozhodčí: Pecháček a Vojtíšek. Čas: 111 min. Diváků: 300.

Ostrava: Zaťko, Mikula, Kubala, Michalovič, Správka, Klapal, libero Václavík – Švasta, Kozák.

Kladno: Böhm, Fokt, Svoboda, Linz, Sobotka, Skladaný, libero Minařík – Šrámek, Diviš.