Kromě tradičního juda, aikida nebo jiu-jitsu ukáží mistři svého umění také další bojové sporty. K vidění bude například taekwon-do, tai-chi, sambo, chan shaolin si dju su kung fu nebo třeba muay thai.

Celý večer, nabitý skvělými kousky a napínavými souboji, bude moderovat herec Ondřej Vetchý. On sám je nositelem černého pásu judo B. Pomocníkem mu bude ostravský herec a člen SKP Aikido Ostrava Vladimír Polák.

„Půjde o jedinečnou příležitost zhlédnout mistrovské ukázky ostravských klubů. V případě zájmu mohou diváci i získat cenné informace pro sebe nebo své děti. Určitě bude o co stát,“ láká Polák.

Celá akce bude mít i charitativní nádech. Už pět let je totiž výtěžek posílán na konto Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni, která pomáhá zlepšit život dětem po hasičích a policistech, kteří zahynuli při výkonu svého povolání. Do současné doby bylo díky Slavnostem bojových umění nasbíráno okolo dvou set tisíc korun.

„Velice se mi líbí charitativní rovina této akce. Děti po hasičích i policistech jsou hodně potřebné a určitě si naši pomoc zaslouží,“ podotýká Polák a přidává i jednu myšlenku. „V neposlední řadě bude kořením slavností i můj kolega Ondra Vetchý. Nejen, že je to skvělý člověk a výborný profesionál, ale také tomuto sportu velice rozumí. Bojové umění studuje od útlého mládí a krom juda, kde je nositelem 1. danu, tedy mistrovského stupně, koketoval také s taekwandem nebo boxem.“

Diváci se tedy budou mít na co těšit. Slavnosti bojových umění začínají v neděli v hale míčových sportů TJ Mittal Ostrava na Varenské ulici ve 14 hodin. Vstupné je pro děti do patnácti let padesát korun, pro dospělé sto.

(jaz)