Brněnští Buldoci rozhodně nepatří mezi slabší týmy extraligy a podobně na tom jsou i Ostravané, sobotní duel tedy sliboval napínavou podívanou a té se i diváci dočkali. K velké radosti domácích fanoušků si Brňané dokonale pohlídali údernou formaci FBC Curney, Skácel, Polášek.

Velkou zásluhu na doslova bodovém vymazání tohoto tria měl ale domácí gólman Bábíček. Ten hostům pochytal všechny šance a nejvíce se zasloužil o vítězství svého mužstva. Ostravané z něj byli chvílemi úplně vedle.

Na hrdinovi utkání se shodli i trenéři obou mužstev. I když ostravský Jan Holovka viděl rozhodující faktortaké někde jinde. „Jednoznačně vyhrálo mužstvo s větší trpělivostí. Svou roli sehrály i obrany a není žádným tajemstvím, že máme v defenzivě nějaké rezervy. Na závěr musím hlavně ale dodat, že gólman Brna zachytal skvěle. Bylo to vyrovnané utkání, my jsme měli obrovské množství šancí, ale brankář nás vychytal a tím rozhodl zápas,“ vysvětlil.

Holovkův protějšek na lavičce Bulldogs Filip Vítek nešetřil po zápase superlativy na adresu svého gólmana. „Byl vynikající, vychytal nám tři body. Podle výsledku to nemusí být znát, ale v útoku se nám příliš nedařilo, avšak v brankáři jsme měli velkou oporu a jen díkyní jsme vyhráli.“

Bulldogs Brno – FBC BiX Ostrava 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 17. Kotlas (Hauser), 35. Ondráček (Kotlas), 35. Schneider (Kadlec), 52. Kadlec (Koutný).

FBC BiX Ostrava: Hudec – Krzyžánek, Žydel, Curney, Skácel, Polášek, Zezulka, Vojtíšek, Machala, Tříska, Janečka, Čejpa, Hanic, Daniš, Wantula. Trenér: Jan Holovka.

ZDENĚK JANIUREK ml.