Od Nové huti se čeká povinné vítězství a ví to také její trenér Zdeněk Hummel. „Tři poslední zápasy už jsme hráli basketbal, jdeme výkonnostně postupně nahoru. V utkání s Vyšehradem jsme jasnými favority, chceme konečně vyhrát. S takovými zápasy, kdy je vše předem jasné, mám velké zkušenosti. Nebude to žádná krásná podívaná, spíše velký boj. Hlavní je, abychom nic nepodcenili. S hráči jsem včera po tréninku hovořil a všichni vědí, jak je pro nás ten zápas důležitý,“ řekl ostravský kouč, který už nebude mít k dispozici polského pivota Korytka, ani vysokého amerického křídelníka Inmana.

„Inman nebyl disciplinovaný, navíc porušil životosprávu. Proto u nás skončil. Jiné je to u Korytka. Po středečním utkání v Poděbradech se cítil fyzicky i psychicky vyčerpaný a sám se rozhodl, že si dá měsíc pauzu, během které potrénuje a poté se rozhodne, co dál. Je to skvělý kluk. Ostatním v týmu pomohl už jen svou přítomností v kabině. Ale nejen to. Třeba v Poděbradech bránil elitního amerického pivota Castleberryho, který přes něj nedal ani bod,“ poznamenal Zdeněk Hummel.

Ostravští teď intenzivně shánějí náhradu. „Již příští týden by se měl k mužstvu připojit Američan Ike Ofoegbu (mladší bratr Johna Ofoegbu, který hrál v Ostravě v předminulé sezoně – pozn. aut.). Ten by měl zastoupit právě Inmana,“ prozradil Hummel a dodal: „Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nás chodí v hojném počtu podporovat i přesto, že jsme zatím nevyhráli. Máme obměněný kádr, snažíme se dávat šanci mladým kluků. Ceníme si toho, že jsou příznivci ostravského basketbalu trpělivý a stále nám fandí.“