DHL Ostrava – Fatra Zlín 3:0 (17, 21, 33).

Hosté zásluhou dobrých bloků, podání i odvážnějšího útoku šli ve všech setech do prvního technického time-outu s dvou- až tříbodovým náskokem. Ostravští volejbalisté ale po povinných přestávkách zpřesnili hru, začali se trefovat do servisu, soupeře ubránili na síti i v poli a v 1. i 2. setu už ve druhém technickém time-autu měli nad soupeřem navrch. „Domácí pak měli oba sety pod kontrolou, my jsme se nevyvarovali jejich bodových újezdů, které byly dílem dobrého servisu Ostravy a našich chyb v útoku,“ konstatoval kouč Fatry Roman Macek.

Teprve třetí dějství mělo vyrovnaný průběh a vyústilo v dramatickou koncovku. Ani jeden tým se v ní ale nevyvaroval vlastních chyb. Velkou bitvu se čtyřmi setboly Zlína a šesti nevyužitými mečboly Ostravy rozhodlo až za stavu 34:33 eso domácího smečaře Správky.

Zápas jsme měli dostat do čtvrtého setu,“ neskrýval trenér hostů zklamání ze zmařených šancí svých svěřenců. „Chtěli jsme prodloužit vítěznou sérii, ale úvod každého setu jsme zaspali. Naštěstí v jejich polovině se nám skóre podařilo vždy otočit, drama bylo jen ve třetím setu,“ radoval se ze splněného úkolu nahrávač DHL Juraj Zaťko. „I když jsme vyhráli 3:0, náš výkon se mi nelíbil a měl daleko k výkonu v Českých Budějovicích,“ připomenul trenér Tomáš vítězství DHL 3:1 v minulém kole nad úřadujícím mistrem.

Rozhodčí: Došlík a Grabovský, čas: 85 min., diváků: 400.

DHL: Zaťko, Mikula, Kubala, Michalovič, Správka, Klapal, libero Václavík – Švasta, Kozák.

Fatra: M. Tomáš, Sedláček, Feňo, Mračko. Čechmánek, Krba, libero Obdržálek – Příkryl, Černý, Jakubíček, Skyba.