NH Ostrava – Děčín 50:61 (6:18, 29:33, 37:44)

„Začali jsme blbě, prohrávali jsme o čtrnáct bodů. Pak jsme se zvedli a dostali se i do jednobodového vedení a začínal jsem věřit, že by se to mohlo podařit. Ve čtvrté čtvrtině však přišel znovu útlum, bohužel,“ smutnil nejlepší střelec Ostravy Marek Stuchlý.

Hosté nezářili, ale za dva body byli rádi. „Náš výkon byl nejhorší v sezoně. Chtěli jsme začít aktivně, naznačit domácím, že jsme přijeli vyhrát, což se nám dařilo. Místo abychom pak hráli chytře a využili toho, že šli do hry domácí mladíci, nechali jsme soupeře vrátit se do utkání. Byl to více boj, než pohledný basketbal. Rozhodla širší rotace a naše kvalita. Nebyli jsme schopni se prosadit ze střední a dlouhé vzdálenosti. Bylo to utrápené vítězství,“ uznal děčínský kouč Zdeněk Budínský.

Domácí lavička byla spokojena s výkonem mladíků, kteří dostali mnoho prostoru, a byli to právě oni, kteří zdramatizovali zá­pas.

„Je mi smutno z toho, že trénuji takový mančaft. Nastoupí nejlepší pětka, která podá zbabělý výkon. To bylo neuvěřitelné,“ kroutil hlavou trenér Ostravy Zdeněk Hummel. „Mladí tam nechali srdce. Když tam byli, tak se nezlomili a bojovali. To se nedá říct o zkušených, kteří makají, jen když dají koš. Pokud ne, tak svěsí hlavu a nepracují ani v obraně,“ zlobí se lodivod Nové huti a dodal: „Děčín má obranu daleko sehranější, organizovanější. Komunikace mezi našimi hráči, tam jsou obrovské nedostatky. Výkonnost jde po kousíčkách nahoru. Snad si to sedne a ještě někdy vyhrajeme.“

Body: Stuchlý 11, Palát a Payne po 8, Mitchell 7, Zbránek 6, Číž 5, Palyza 3, Gniadek 2 – Alič 20, P. Houška 16, J. Houška 9, Novotný 5, Hatcher 4, Pomikálek, Pištecký a Červenka po 2, Fenderson 1. TH: 11/9 – 16/12. Trojky: 26/5 – 20/1. Fauly: 11:18. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Jedlička. Diváci: 899. Nejlepší hráč: Alič (Děčín)