Váš pokus o double backflip skončil tvrdým pádem, co se vám během skoku nepovedlo?

Hodně věcí. Už nastavení motorky mělo být trochu jiné. Velký vliv měla palivová směs, tak způsobila, že můj stroj nebyl tolik rychlý, jak bych potřeboval. Proto jsem na rozjezdu přidal víc plynu, to mě rozhodilo a kvůli tomu jsem nakonec spadl.

Pád byl opravdu ošklivý, pamatujete si z něj něco, nebo jste se probral až na zemi?

Pamatuji si všechno. Ve chvíli, kdy jsem byl hlavou dolů a viděl sedlo, jak na mě padá, řekl jsem si: „Tohle nevypadá dobře.“ (smích) Ale já už vím, že nejdůležitější je nepanikařit. Pokusil jsem se ještě trochu lépe dopadnout, abych se zranil co nejméně. Naštěstí to vyšlo.

Je až neuvěřitelné, že jste z takové nehody vyvázl prakticky nezraněn…

To je fakt. Měl jsem velké štěstí. Zaplať pán Bůh nemám jedinou kost zlomenou, jenom mám tržnou ránu na ruce. Asi mám hodně pevnou kostru (smích).

Nyní vás čeká nucený odpočinek. Kdy se ke skákání vrátíte a je vůbec reálné, abychom vás ještě jednou viděli v Ostravě?

Skákat budu hned, jak to jen bude možné, i teď bych skákal, ale asi bych musel řídit jednou rukou (smích). Ostrava ve mně zanechala jen ty nejlepší pocity. Bylo to tady skvělé. Rád bych se tu ještě jednou podíval. Pokud dostanu příležitost, určitě dorazím. Tentokrát se mi tady dvojité salto nepovedlo, doufám, že příště už to napravím.

ZDENĚK JANIUREK ml.