V dramatickém duelu, ve kterém padlo rozhodnutí až po druhém prodloužení, odehrál Stuchlý téměř čtyřicet minut, zaznamenal dvaadvacet bodů, získal na sebe sedm faulů a vnesl do hry s mladíky v těžkých momentech klid. Vždy, když v prodlouženích tým prohrával, vzal tíhu odpovědnosti na sebe a nemýlil se.

Infarktový zápas s dobrým koncem pro vás, jinak se to asi popsat nedá…

To rozhodně. Už jsme je měli dvakrát na mečbolu, škoda že se to nepodařilo rozhodnout dřív. Byly to velké nervy a myslím, že jsme si vyhrát už zasloužili. Furt trénujeme, makáme. Vyplatilo se, že nám dal trenér volno, které jsme využili k návštěvě kina. Ukázalo se, že taková psychická vzpruha se vyplatí. Snad teď budeme vysedávat pořád v kině a míň trénovat (smích).

Pro mladé hráče, hlavně rozehrávače Adama Číže, který odehrál ještě o půl minuty déle než vy, to byl pořádný křest ohněm…

Já musím mladým poděkovat. Jsou sice nevyzrálí, ale bojují. Ono tady do Tatranu chodí neustále hodně lidí, do toho máte prodloužení, druhé. Je logické, že jsou nervozní, vždyť na takové vypjaté momenty nejsou zvyklí, nikdy je nezažili na vlastní kůži. Navíc nejsou vyhraní. Je chyba, že nehrají v druhé nebo národní lize, aby tam něco vybojovali. Protože přejít z dorostu do mužů, to je obrovský skok. Musím je ale dnes za vše pochválit. Že dělají chyby? To patří k mládí a je to úplně normální, vždyť i já a ostatní zkušenější a starší hráči nejsme bezchybní.

Vypjaté utkání vás stálo jistě hodně sil, ale vydřená výhra může tým zvednout, nabudit. Ono i usínat se bude po debaklu na USK Praha lépe…

Já už nespím dlouhá léta, jsem už starší člověk (úsměv). Ale ne, opravdu toho moc nenaspím po zápase, ať je vyhraný nebo prohraný. My odehráli výborný zápas v Kolíně a byli jsme psychicky nahoře. Všichni se tak těšili na další zápas na USK, kde nepochopitelně prohrajeme vysokým rozdílem (Ostrava prohrála 63:95 – pozn. aut.). Skoro jsme pak museli chodili kanálama. Je moc dobře, že jsme Brno porazili. Potřebujeme vyhrávat, připisovat body. Já totiž strašně chci do play-off. Ať postoupíme třeba až z osmého místa a narazíme na Nymburk. To vůbec nevadí. Nechci končit se sezonou v dubnu. Proč? Nikdy jsem to nezažil a chci, ať to taky tak zůstane. Snad se nám to podaří.

Patřil jste k tahounům, navíc pomáhal svým klidem mladým klukům…

(skok do řeči) Nebyl (důrazně)! Výborně hráli všichni hráči. I když Lukáš (Lukáš Palyza – pozn. aut.) nedával, tak zase skvěle bránil. Brněnský Reinberger nám dal jednadvacet bodů za třetí čtvrtinu, to se nesmí stávat. Pak jsme začali více bránit a on nedal dalších dvacet minut ani bod. Střílení bodů je pěkné, ale hlavní je obrana. Je třeba se zaměřit hlavně na ni. Hecnout se s mladými kluky, vést je a doplňovat se.

Ve druhém prodloužení jste po každém přesném koši běhal k lavičce se zdviženým prstem, burcoval spoluhráče. Užíval jste si ten zápas?

(Úsměv) To já jsem ani nevnímal, bylo to v zápalu boje. Já jsem ale normální člověk, žádný rapl. Prostě když už jsem takhle v tom, tak se neovládám. To jsou nějaké moje manévry, pokud je to nevhodné, tak se omlouvám.