Navíc prodloužily vítěznou sérii na osm dílků. „Každé vítězství potěší, ale je třeba vidět, že se proti nám postavil mladý tým, který spolu dlouho nehraje. Myslím si však, že slávistky jsou hodně talentované a třeba v odvetě už to může být jiný zápas. Přesto jsem rád, že moje holky donutily soupeřky agresivní hrou k řadě technických chyb, které dokázaly několikrát potrestat,“ hodnotil duel ostravský trenér Aleš Chrastina.

Svěřenkyně trenérského dua Chrastina a Tichý po vyrovnaném začátku utkání (na začátku 11. minuty byl stav 3:4 – pozn. red.) soupeřkám brzy gólově odskočily a s přispěním velmi jistě chytajících brankářek Lenky Roháčkové a Petry Vavříkové si už před přestávkou vybudovaly uklidňující šestibrankový náskok. „Holky v brance nám roli hodně usnadnily. I Petra, která byla v brankovišti jen chvíli, si své odchytala,“ doplnil Chrastina.

Vedení po změně stran v poklidu navyšovaly až na konečný, pro slávistky nakonec možná ještě milosrdný, třinácti brankový rozdíl. „Výsledek naprosto spravedlivě ukázal obraz dění na palubovce. Mé svěřenkyně narazily na velmi dobře hrající soupeřky, které navíc dnes hodně podržely jejich brankářky. Ty totálně překazily naše útočné plány. Se třinácti vstřelenými brankami nemůžeme nikdy a nikde pomýšlet na úspěch. Navíc doplácíme na momentální náročný program. Když to řeknu zjednodušeně: Víc hrajeme než trénujeme a bez společného tréninku nám schází větší sehranost, z čehož pramení časté individuální technické chyby,“ nehledal po zápase výmluvy hostující trenér Michal Červenka.

Jediný moment, jenž mohl pohodové polanecké pondělní odpoledne narušit, se udál po nečekaném uklouznutí jedné z elitních střelkyň Barbory Mýlkové. Ta se na konci předposlední čtvrthodinky jen těžce zvedala z palubovky s poraněným kotníkem, a do dalšího průběhu utkání už nezasáhla. „Ne, nemělo by to být nic vážného. Ale i kvůli vysokému vedení jsme se rozhodly, že Báru dál zatěžovat nebudeme,“ uklidňoval Chrastina.

Porubské Sokolky čeká před zimní přestávkou ještě jeden náročný ligový test. Na konci listopadu si to rozdají v Mostě proti prozatím nejvážnějším soupeřkám o první příčku, házenkářkám severočeského Baníku. „Dnes děvčata potvrdila nárůst formy a v herní frekvenci se udržela, podobně jako o víkendu v Plzni, po celých šedesát minut. Nezbývá mi než si přát, aby jim to vydrželo i do posledního podzimního zápasu,“ dodal závěrem porubský kouč.

Sokol Poruba – Slavia Praha jun. 26:13 (13:7)

Rozhodčí: Petruška, Martiník. Diváků: 103.

Poruba: Roháčková, Vavříková – Koláčková 1, Mýlková 2, Teuerová 3, Ganzerová 5, Holická 2, Adámková 4, Ficová 3, Hradilová, Richvalská 3, Oroszová 3. Trenéři: Aleš Chrastina a Roman Tichý.

Slavia juniorky: Macháčková, Vašková – Beránková, Kupová, Weisenbilderová 2, Krátká 1,Pekařová 2, Janoušková 1, Michková, Romanczinová 2, Raková 5. Trenér: Michal Červenka.