Mezi startujícími se objevilo také 113 jmen z Ostravy. „Hornická desítka patří už dlouhou dobu mezi parádní podzimní závody. Jsme rádi, že i kluci a holky z Ostravy se vždy v hojném počtu běhů zúčastňují,“ říkala dlouho před startem frýdecko-místeckého závodu vítkovická trenérka Romana Grómanová.

Jedna z nejmasovějších běžeckých akcí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku se v letošním roce uskutečnila na rovinaté trati v okolí centra Frýdku-Místku (v dřívějších letech se běhávalo i třeba mezi Paskovem a Staříčem – pozn. red.) a v mládežnických bězích se kromě individuálních soutěží závodilo také mezi školami. „Běh ve městě je vždy zajímavější než fádní závody po rovných cestách. Na okruhu se sejdou diváci, což nás vždy motivuje k ještě lepším výkonům,“ zaznělo z úst mnoha startujících napříč startovním polem.

Pořadatelé drží vysokou úroveň


Na startech celkem dvaadvaceti žákovských a dorosteneckých kategorií nechyběli reprezentanti SSK Vítkovice, Atletiky Poruba, FIZA Ostrava a základních škol na ulicích Dvorského, Porubské či Paskovské. Nadějní ostravští sportovci se z místeckého Národního domu rozhodně nevraceli s prázdnou, tři z nich dokonce své běhy vyhráli, dalších šest skončilo na druhých pozicích a Ostravané vybojovali rovněž dvě bronzové medaile, o jednu z nich se zasloužili i mladí atleti ze Základní školy Porubská, kteří nestačili jen na dva frýdecko-místecké školní týmy.

„Musím říct, že úroveň Hornické desítky má díky organizátorům vždy velmi vysokou sportovní i společenskou úroveň. Nás samozřejmě hodně potěšily výkony mladých ostravských atletů a atletek. Ale nejen těch, kteří se dostali až na stupně vítězů,“ dodala Grómanová.

Mladí ostravští medailisté na Hornické desítce 2009

1. místo: Lucie Krotká (děvčata ročník 2000), Karolína Váchová (děvčata 1994) a Karolína Mikolášová (dorostenky 1992/1993)
2. místo: Kristýna Lamlová (děvčata 2004 a mladší), Jana Nováková (děvčata 2000), Libuše Horáčková (dorostenky 1992/1993), Jan Vicher (chlapci 2002/2003), Vojtěch Scholaster (chlapci 1998) a Tomáš Benek (chlapci 1997)
3. místo: Radek Kamufek (dorostenci 1992/1993) a Základní škola Porubská (soutěž o nejlepší školu)