Tým ve složení Viktorie Volná, Andrea Kozová, Nikol Pavlovská, Kristýna Hruboňová a Adina Polášková vyhrál soutěž kategorie E pro závodnice narozené v roce 2000 a mladší.

„Čtrnáct dní před oblastním přeborem se děvčata poprvé zúčastnila přátelského závodu a v konkurenci devíti českých klubů v Poháru starosty města Zubří obsadila druhé místo,“ prozradila šéftrenérka vítkovických moderních gymnastek Hana Nadkanská.

„V oddíle jsme se v minulosti zaměřovali pouze na jednotlivkyně, ale vzhledem k tomu, že máme hodně mladých děvčat, rozhodli jsme se udělat společnou skladbu. V Přerově ji děvčata až na pár drobných osobních chyb zacvičila moc hezky,“ pochválila Nadkanská mladý začínající tým, který se tento víkend zúčastní závodu ve společných skladbách Brněnský drak.

Další dvě vítkovické moderní gymnastky na oblastním přeboru hostovaly ve skladbách Havířova a přispěly k vítězství svých týmů – Ester Volná v kategorii nadějí a Sára Květoňová v soutěži juniorek. „Obě družstva získala zlato a postoupila na mistrovství republiky,“ radovala se vítkovická šéftrenérka z dalšího úspěchu a vysvětlila, že český šampionát se koná jen pro starší kategorie.