V rámci prezentace šampionátu pětice z nich vyměnila basketbalové trikoty za elegantní modely a palubovku za přehlídkové molo v ostravském hotelu Park Inn.

„Rozhodli jsme se spojit takřka nespojitelné, a to je svět vrcholového sportu a módy,“ prozradil akademický malíř Česlav Jaroš, který zajišťoval výtvarné vedení celého projektu.

Módní přehlídky, jejímž vrcholem bylo představení návrhů nových dresů ženské basketbalové reprezentace, se zhostily studentky 3. VOŠ oděvního návrhářství v Ostravě. „Snažily jsme se i dresy navrhnout tak, aby vypadaly co nejvíce sexy a i děvčata v nich mohla naplno rozvinout svou ženskou krásu,“ prozradil dále Jaroš.

Kromě modelek „z povolání“ se módní přehlídky aktivně účastnila i pětice českých reprezentantek. Kateřina Elhotová, Markéta Bednářová, Eva Vítečková, Hana Horáková a Petra Kulichová se své role zhostily opravdu brilantně a jen opravdoví odborníci by je dokázali rozeznat od profesionálek. Hráčky postupně představily kolekci městského oblečení, společenských šatů a na závěr také večerních toalet.

„Bylo to fajn, ale já osobně musím říct, že jsem byla nesvá,“ usmála se Eva Vítečková. „Mírná tréma na mě dolehla. Přece jen je to něco jiného, než na hřišti. Tam alespoň částečně víte, co vás čeká, ale na molu je to nepředvídatelné. Hodně jsme si musely hlídat krok a další věci. Ona vůbec chůze na vysokých podpatcích byla skoro noční můrou. To má člověk málem chuť si ty kotníky zatejpovat, aby si neudělal výron. I když je to hezká práce, určitě bych neměnila a nechtěla být profesionální modelkou,“ dodala Vítečková a zároveň také prozradila, že celková příprava na přehlídku jí zabrala skoro sedm hodin.

ZDENĚK JANIUREK ml.