„Konečně jsme alespoň uhráli set,. Byl to pro nás obrovsky prestižní zápas, ale opět jsme udělali velké množství zbytečných chyb,“ neskrýval zklamání blokař Havířova Tomáš Široký. Narozdíl od tří předcházejících bylo sobotní derby ve třech setech naprosto vyrovnané, jednoznačnou záležitostí hostů se stalo jen čtvrté dějství. „Dělali jsme hrubé chyby v koncovkách kvůli kterým jsme prohráli,“ označil příčiny neúspěchu kouč Slavie Jaroslav Tomáš, jenž do minulé sezony působil právě v DHL.

Ostrava se v Havířově představila v nejsilnější základní sestavě s uzdraveným blokařem Sobotkou a liberem Václavíkem, který po zlomenině záprstní kůstky na ruce nastoupil poprvé v sezoně. „Ve čtvrtek jsem začal trénovat a o tom, že budu hrát, se rozhodlo až v pátek,“ radoval se z vítězného návratu pod vysokou síť Jan Václavík. „Volejbal mi už moc chyběl, pauza byla dlouhá i trochu komplikovaná,“ prozradilo ostravské libero, které své spoluhráče na palubovce neustále burcovalo k lepším výkonům. „Hecování je část mojí práce. Uvidíme za týden, zda to nebyla jen ‚falešná forma‘,“ usmíval se volejbalista. DHL. Rozhodující podle něj bylo nasazení. „To nám v minulých zápasech trochu chybělo. Havířov jsme sice vloni v extralize třikrát porazili 3:0, ale zase jsme s ním v přípravě několikrát prohráli, takže předem nic jasného nebylo. V prvním setu se ukázalo, že nasazení je hodně důležité, protože právě tím jsme dokázali v koncovce zlomit nepříznivý průběh,“ vrátil se Václavík k 1. sadě, v níž Ostrava prohrávala 13:18 a15:19, ale nakonec ji otočila na 26:24.

„Honza družstvu hodně pomohl, odehrál výborný zápas a vnesl větší klid do naší mezihry,“ byl spokojen s výkonem libera kouč DHL Zdeněk Šmejkal a prozradil, že po výronu kotníku začal znovu trénovat i blokař Malínek. „Věřím, že během čtrnácti dnů už bude moci naskočit do zápasu,“ řekl Šmejkal. Kvůli potížím se zády ale bude dál postrádat blokaře Švastu. „Jsem přesvědčený, že po čtyřech porážkách za sebou nás vítězství v derby nastartuje a náš výkon půjde nahoru,“ přeje si kouč další výhru.

Výsledky 11. kola: Slavia Havířov – DHL Ostrava 1:3 (-24, 22, –23, –16), rozhodčí: Gall a L. Grabovský, čas: 98 min., diváci: 550. Havířov: Duda, Kolář, Srkal, Kramár, Katona, Široký, libero Dohnal – Jakubíček, Neusser. Ostrava: Správka, Kubala, Haník, Mikula, Sobotka, Michalovič, libero Václavík – Mauler, Chochlík.

Další utkání: Ústí nad Labem – Odolena Voda 3:0 (19, 14, 18), Zlín – Kladno 3:0 (20, 25, 21), ČZU Praha – Příbram 3:1 (20, –21, 22, 18), předehráno: Brno – Liberec.0:3 (-29, –22, –22). Zápas Benátky n. J. – České Budějovice se hraje v pondělí (20 hod., ČT 4).