Jak se zdravotně cítíte?

Dělat už můžu všechno, ale výpadek je znát, Dohnat musím fyzičku i techniku.

Ostrava je pro vás nové družstvo, jak funguje souhra se spoluhráči?

Předtím, než jsem poprvé nastoupil, jsem trénoval jen jeden den, takže jsme si s nahrávači ještě nesedli. Po týdnu je to lepší a myslím, že teď už to půjde rychle.

V prvním zápase Poháru CEV jste doma podlehli Charkovu 0:3. Čím vás ukrajinský soupeř, který vloni došel až do čtvrtfinále Challenge Cupu, zaskočil?

Velký rozdíl byl v útoku. Zatímco hosté útočili v pohodě často přes náš blok a dobře bránili, my jsme dělali hodně chyb. Útokem jsme soupeře nezatlačili, v týmu v tuto chvíli nemáme ‚bijce‘, který by to vzal na sebe. Jediný, kdo dával trochu rány, byl kapitán Marek Mikula, jinak jsme se v útoku moc neprosazovali.

Výkon DHL vypadal místy až křečovitě. Bylo to z nervozity?

Je možné, že na někoho mohla působit atmosféra. Na rozdíl od zápasů v extralize byla bouřlivá a na hřišti nebylo slyšet ani slovo. To ale určitě nemělo vliv na to, že soupeř útočil přes naše bloky.

S Charkovem jste dokázali držet krok na začátku každého setu, ale pak přišla jeho bodová šňůra, kterou odskočil, a vám už se jeho náskok nepodařilo smazat.

Soupeř měl zápas pořád pod kontrolou, nedostal se do stresu, že by prohrával. Hrál v pohodě jak chtěl, během setu si udělal náskok a to mu stačilo. My jsme ho ničím nepřekvapili. Neměli jsme žádnou zbraň, kterou bychom body udělali. Zablokovali jsme minimum balonů, nedařilo se nám zaútočit na ztrátu a problémy jsme mu nedělali ani servisem. Neměli jsme se na čem chytit a udělat bodovou šňůru.

Znamená to tedy, že odveta na Ukrajině už je rozhodnutá?

Ne, to určitě ne. Nad každým soupeřem se dá vyhrát. Je možné, že Charkov dnes vyhecovali jeho fanoušci a měl super den.

Trenér Charkova prozradil, že na domácí zápasy chodí tři tisíce diváků. Atmosféra při středečním utkání tak bude asi ještě bouřlivější než v Ostravě, kam jich přijelo čtyřicet…

Doufám, že nám to nebude svazovat ruce. Proti extralize je to velký rozdíl a na každého to působí jinak. Charkov je favoritem a je vidět, že fyzicky i technicky je na tom lépe než my. Budeme muset hrát hodně nad své maximum, abychom ho mohli porazit. Ale vyhrát se dá s každým, všechny týmy mají své slabiny a horší dny. Když to bude naopak než v Ostravě, můžeme vyhrát i na Ukrajině.

Charkov, v jehož kádru je sedm ukrajinských reprezentantů, má zkušenosti z evropských pohárů i z přípravných zápasů s ruskými týmy. Co vám ukázal duel s tak kvalitním celkem?

Uvědomili jsme si, kde jsou naše mezery. Můžeme mít zažité některé chyby, které při volejbale děláme, a v české extralize náš výkon přesto může stačit. S tak silným soupeřem jako je Charkov si je uvědomíme a můžeme pracovat na jejich odstranění. Vloni v Kladně jsme prohráli v sezoně jen pár utkání a až v play off, kdy byl větší tlak, se začaly chyby projevovat. Zjistili jsme to pozdě. Teď je čas připravit se na těžké zápasy, které přijdou v play off extraligy. Charkov nám ukázal, na čem máme v tréninku pracovat.

V sobotu hostíte doma České Budějovice. Budete si v české extralize chtít spravit chuť, nebo vás krutá prohra 0:3 s Charkovem naopak srazí na kolena?

To určitě ne. Spíš si uvědomujeme, že to samo nepůjde a musíme víc ‚zamakat‘. Hodně nám pomohlo, že se po zranění vrátil na post libera Jéňa Václavík. Věřím, že teď už se dostaneme do herní pohody a budeme předvádět to, co bychom chtěli hrát. Pak bychom měli být s Budějovicemi vyrovnaní, i když to tak momentálně podle tabulky nevypadá, a pomalu se dostávat zase nahoru.