Na startovní čáru se kromě jiných postavili tradiční účastníci všech možných regionálních závodů – vytrvalci Baláž Extreme Team Ostrava v čele s favoritkou ženského klání Adélou Esentierovou, ostravský MK Seitl, pořadatelský klub AO Kobeřice či karvinští členové BK SAK Ložiska. Mezi přihlášenými nechyběl ani mužský aspirant na vítězství číslo jedna, vítkovický „dálkoplaz“ Aleš Miko a konkurenci zvyšovali i kvalitní polští vyznavači delších běžeckých tratí.

„Počasí nám přeje, trať je z větší části jen mokrá, ale dávejte si pozor při přeběhu z cesty na chodníky, kde to stále docela klouže,“ varoval před startovním výstřelem přes sedm desítek natěšených sportovců ředitel Zimního běhu Kobeřicemi Hubert Jašek. „Bylo to tak. Na trati pár lidí při náběhu na zledovatělý povrch popadalo, či spíše lidově řečeno sebou švihlo. Ale jinak se závod po všech stránkách povedl, až na můj vlastní výkon. Přece jen bylo znát, že jsem přes Vánoce dal přednost před tréninkem rodinné pohodě,“ usmíval se po doběhu nakonec šestnáctý běžec v kategorii do 49 let Rostislav Bažanowski.

Absolutním králem zimních Kobeřic se stal podle předpokladů Aleš Miko, jenž po spolupráci s kopřivnickým Jakubem Ambrosem odskočil zbytku startovního pole už v prvním ze dvou téměř pětikilometrových okruhů. V tom druhém ukázal záda i spolutvůrci bezpečného náskoku a nakonec do cíle vběhl s více než půlminutovým náskokem. „Běželo se mi výborně, a to i díky pořadatelům, kteří trať perfektně zajistili. Akorát jeden úsek byl trošku zrádný, ale i to se dalo s jistou mírou opatrnosti v klidu zvládnout,“ vydechl po závodě jeho sympatický vítěz.

S velkou jistotou zvítězila i už zmiňovaná Adéla Esentierová, která na poloviční trati utekla druhé Petře Pastorové rovněž o „parník“. „Vítězství mě těší, třeba také z toho pohledu, že bych si letos přála, aby ta nadcházející sezona byla moje. Těch druhých a třetích míst bylo loni snad už dost,“ smála se v cíli ambiciózní maminka sedmnáctiměsíční Aničky, jež se pár okamžiků po jejím doběhu v kočárku probudila a dávala hlasitě najevo, že i ona se raduje z úspěchů svých rodičů – nejen Adély Esentierové, ale též jejího partnera Romana Baláže, který znovu ovládl mužskou kategorii B.

Z výsledků Zimního běhu Kobeřicemi – kategorie A (muži do 39 let – 9,4 km): 1. Miko (SSK Vítkovice) 31:19, 2. Ambros (MK Kopřivnice) 31:56, 3. Antczak (UKS Pietrowice/Polsko) 33:19. Kategorie B (muži do 49 let): 1. Baláž (Baláž Extreme Team Ostrava) 34:19, 2. Trávníček (Slezan Frýdek-Místek) 34:43, 3. Škapa (X-Air Ostrava) 35:13. Kategorie C (muži do 59 let): 1. Denca (LKS Rudnik/Polsko) 36:06, 2. Miroslav Kravčík (BK SAK Karviná) 36:39, 3. Olejnik (Glubczyce/Polsko) 40:09. Kategorie D (muži nad 60 let): 1. Wybraniec (KS Gryf/Polsko) 39:34, 2. Bednařík (LBK Kopřivnice) 41:19, 3. Šůcha (SV Stříbro) 41:52. Kategorie E (ženy – 4,7 km): 1. Esentierová (Baláž Extreme Team Ostrava) 18:05, 2. Pastorová (MK Seitl Ostrava) 18:33, 3. Bluchová (Kroměříž) 19:02.