Zatím ho úspěšně plní, v minulých kolech porazily Přerov (3:1), Střešovice (3:0) a Liberec (3:0). „Družstvo je sehranější a už neprodukujeme tolik chyb jako na začátku sezony. Vidět to bylo v koncovkách setů v Liberci i v dalších zápasech,“ byl spokojen s výkony svých svěřenkyň trenér Jiří Kozel.

Po dvanácti odehraných kolech základní části extraligy je Ostrava v tabulce šestá a na kontě má 18 bodů, stejně jako sedmý Frýdek-Místek. Svou pozici může upevnit už ve čtvrtek, kdy v hale TJ Mittal na Varenské ulici od 17 hodin přivítá poslední Šternberk. V prvním vzájemném souboji mu ostravské hráčky podlehly 2:3.

„Je to jeho jediné vítězství v soutěži,“ poznamenal trenér Kozel. „Tehdy jsme ale kvůli nemocem byli ve Šternberku jen se sedmi hráčkami. Vedli jsme sice 2:0 na sety, ale celé utkání jsme nevydrželi fyzicky a naše hra se rozpadla,“ vysvětlil kouč nečekaný zvrat ve vývoji utkání, které ukončilo ostravskou sérii tří výher v řadě za sebou.

„První polovina soutěže se opakuje, ale teď to se Šternberkem chceme zvrátit. Zápas je pro nás hodně důležitý, holky jsou zdravě nažhavené a odhodlané šňůru prodloužit na čtyři vítězství,“ přiblížil trenér bojovnou náladu v ostravském týmu šest kol před koncem základní části extraligy.

Obavy nemá ani z volejbalistek Olomouce, které během sezony nastupují za Šternberk. „Oba kluby jsou spolu spjaté a soutěžní řád hostování hráček umožňuje, ale to my vůbec neřešíme. Neznamená to totiž, že lepší hráčka, která s družstvem celou dobu netrénuje, ho musí vždy posílit,“ dodal Kozel, který bude mít ve čtvrtek k dispozici kompletní kádr.

V dalším kole čeká Ostravu příští čtvrtek duel v Praze se Slavií. „Je to černý kůň soutěže, pod zkušeným trenérem a bývalým reprezentantem Jiřím Vojíkem podává skvělé výkony,“ konstatoval trenér ostravských volejbalistek a připomenul, že v minulém kole pátá Slavia porazila třetí Olymp Praha 3:0. „Doma jsme se Slavií prohráli až ve zkráceném tie-breaku a překvapit se ji pokusíme i v Praze,“ má jasno trenér ostravských volejbalistek.