Obr z Varšavy, který si zahrál také slavnou NBA, zapnul v pravý čas. V posledních dvou kolech základní části zazářil, když dosáhl ceněného double-doublu. Nejprve pomohl týmu 12 body a 11 doskoky k výhře na palubovce silných Pardubic 73:64, v sobotu díky jeho velkému představení sahala Ostrava dokonce po skalpu vedoucího Prostějova. Ani 20 bodů a 13 doskoků však nakonec na vítězství nestačilo. Nová huť prohrála 73:77.

„Už minulé kolo v Pardubicích hrál dobře. Pokud si dá říct a drží ruce pořád nahoře, tak je obrovsky platný. Měl problémy, když bránil menší hráče, kteří jsou pohyblivější a hlavně skvělý střelci z dálky, ale zlepšil se. Myslím, že teď plní roli strašáka, kterou jsme od něj očekávali,“ těší kouče Ostravy Zdeňka Hummla zlepšená forma jeho svěřence.

„Kolik hráčů v Česku má 218 centimetrů? Už to samo o sobě je dobré, když hráč dělá, co má. Já takové obry sice moc nemusím, ale on mě přesvědčil, že je pro nás posilou. Je dobře, že se chytl. Uvažovali jsme totiž o tom, že by se s námi rozloučil, o to víc jsme rádi, že teď takhle hraje,“ usmívá se Hummel.

Zpráva o tom, že vedení ostravského klubu plánuje se s Trybańskim rozloučit, doputovala i k samotnému hráči. Ten se to snažil vůbec nevnímat. „Jo, něco se ke mně dostalo, ale s tím se dá jen těžko něco dělat. Jediná cesta je hrát co nejlépe,“ říká jednatřicetiletý Cezary Trybański, stožár, který je na palubovce nepřehlédnutelný.

V Ostravě tak jeden problém vyřešili, ale vyhráno nemají. Hlavu si budou muset lámat s jiným. Jde o potíže s cizinci. Klub má v současné chvíli čtyři hráče mimo unii, hrát přitom mohou pouze tři. Řešení? Zdá se, že jeden bude vždy sedět na tribuně. Takový luxus se nelíbí ani trenéru Hummlovi.

„Chtěli jsme jednoho mimounijního cizince poslat pryč, ale nakonec všichni zůstávají. Bude to hodně tvrdý oříšek. Všichni hrajou dobře, takže se ještě rozmyslím, jak situaci vyřeším. Třeba je budu pravidelně střídat, ještě uvidím. Momentálně je zraněný Američan Burke, který léčí natržený lýtkový sval, takže se tím začnu zabývat, až bude fit,“ dodal Hummel.