Z podání dal ostravský smečař Aleš Správka liberecké Dukle dvě esa, jeden bod získal blokem a osmnáct v útoku a jeho smečařská úspěšnost v sobotním zápase 27. kola extraligy byla sedmašedesát procent, nejvyšší z volejbalového týmu DHL.

„Mám rád, když je utkání v televizi, a člověk si může zahrát s chutí, takže jsem se na to těšil,“ svěřil se 31letý volejbalista. „Na rozdíl od minulého kola v Praze, kde nám nefungovalo vůbec nic, jsme teď byli kompletní. To mělo velký vliv,“ vrátil se 198 centimetrů vysoký smečař k prohře 0:3 s ČZU, kdy Ostravě kvůli chřipce chybělo kvarteto Václavík, Haník, Sobotka a Kozák.

V sobotu už byl tým DHL v plném počtu a libereckou Duklu doma porazil 3:1. „První dva sety byly z naší strany téměř bezchybné, velice slušně jsme podávali,“ připomenul Správka nejsilnější zbraň Ostravy, která je v této činnosti nejlepší v celé české extralize. „Pak se nám ale servis přestal dařit, proto se hra vyrovnala. Kdybychom vydrželi stejně podávat celé utkání, vyhráli bychom bez problémů 3:0,“ konstatoval smečař.

Právě jeho výkon zvedl tým DHL po prohrané sadě. Ve čtvrtém dějství začal podávat za nepříznivého stavu 2:4 a po jeho sérii se skóre otočilo na 9:4. „Moc jsem do toho ‚nepral‘. Když podávám, tak vepředu u sítě je blokař Přema Kubala, který na síti soupeře zablokuje, proto se snažím servis udržet co nejdéle,“ vysvětlil úspěšnou taktiku, která DHL vynesla tři body za vítězství 3:1. „Celkově jsme podali dobrý kolektivní výkon a po právu vyhráli,“ dodal Správka.

Ostrava se v tabulce posunula na čtvrtou příčku, před pátým Libercem má náskok dvou bodů. „Chtělo by to čtvrté místo udržet, abychom play off, ve kterém pravděpodobně budeme hrát zase s Libercem, začínali doma. Ještě nás ale čeká pár utkání,“ připomíná zkušený smečař, že do konce základní části extraligy zbývá ještě šest kol.

„Pár zápasů hrajeme dobře, ale pak přijde výpadek. Je to tím, že kromě mě a Přemy Kubaly tvoří mančaft mladí kluci, kteří ještě nemají zkušenosti, kdy a jaké balony mají zahrát. Místo jednoduchého řešení situace někdy vymýšlejí zbytečně složité údery,“ vidí Správka příčinu kolísání týmu DHL.

„Když budeme podávat stabilní výkony a vyhrávat to, co máme, neměl by být problém zůstat čtvrtí. Věřím, že každé vítězství nám zvedne sebevědomí a další velký pád na zem nás už nepotká,“ je přesvědčen volejbalista DHL o úspěšném dokončení základní části extraligy.

Ostravu v sobotu čeká zápas v Kladně, ve čtvrtek 3. března přivítá doma České Budějovice, v sobotu 5. března nastoupí v Příbrami, o týden později hostí Aero Odolena Voda a ve čtvrtek 17. března Zlín. Základní část soutěže pak zakončí v sobotu 19. března v hale Benátek nad Jizerou.