V pohodě hrající Nová huť přehrála slovenského mistra, který společně s Interem Bratislava rozšířil před sezonou českou ligu, 89:77.

Ostrava se ve slušně zaplněné hale Tatran prezentovala týmovým výkonem, hned pětice hráčů nastřílela dvouciferný počet bodů. Jízdu za třetím vítězstvím v sezoně odstartoval nestárnoucí Marek Stuchlý, který nasázel sedm z celkových jedenácti bodů v úvodní čtvrtině. „Vstoupili jsme do utkání maximálně soustředěně a šli rychle do nadějného vedení,“ těšilo kouče Ostravy Dušana Medveckého.

Hlavní osobností vítězů byl Semaj Inge, jedna z amerických posil. Čtyřiadvacetiletý skvěle atleticky vybavený rozehrávač nasázel dvacet bodů, ke kterým přidal čtyři asistence a stejný počet doskoků. Po nevýrazných výkonech z úvodu sezony ukázal, co v něm dřímá. „Nejen že hrál výborně v útoku, ale byl bezvadný i v obraně,“ pochvaloval si Ingeho představení Medvecký.

„Zápas zvládl výborně taky Lotyš Jurijs Aleksejevs, nebezpečného Hendersona, který strávil na palubovce více než pětatřicet minut, udržel na osmi bodech,“ pokračoval trenér Nové huti. Ta si vytvořila až devatenáctibodový náskok a bez větších problémů dokráčela k výhře. Hostům se vůbec nedařila střelba trojek, výrazně zaostávali také na doskoku.

Návrat do moravskoslezské metropole, po více než dvou letech, si na lavičce Levic zrovna neužíval František Rón. Bývalý kouč Ostravy během utkání několikrát smutně rozhazoval rukama, v závěru už rezignoval. „Měli jsme velice špatný vstup, hráčům jako kdyby se nechtělo bránit. Nevím, co s nimi bylo,“ krčil rameny Rón.

„Domácí se dostali lehce do vedení a celý zápas si ho hlídali. Ano, podařilo se nám párkrát vrátil na rozdíl čtyř pěti bodů, ale následně jsme v útoku nezahráli organizovaně a domácí odskočili lehkým košem. Vyhráli zcela zasloužené,“ přiznal Rón. „Dělali nám problémy jen do poločasu. Po přestávce jsme už šli přes ně a zápas vklidu dohráli,“ uzavřel Medvecký.

NH Ostrava – Astrum Levice 89:77 (23:20, 44:39, 64:53)

Body: Inge 20, Hughes, Jurečka a Luettgerodt po 12, Stuchlý 11, Manousos 9, Aleksejevs 8, Číž 3, Gniadek 2 – Grant 25, Bernard 18, Henderson, Štemberger a Vojtek po 8, Koštomaj 4, Červenka, Lutovský a Urland 2. Rozhodčí: Dolinek, Hruša, Matějek. Trestné hody: 26/21 – 14/8. Trojky: 14/4 – 21/3. Doskoky: 39:25. Fauly: 20:17. 5 faulů: Jurečka – Grant, Bernard. Diváci: 700. Nejlepší hráč: Inge (Ostrava).

Další výsledky 4. kola Mattoni NBL: Svitavy – Inter Bratislava 71:72 (14:27, 30:37, 48:57), Prostějov – Ústí nad Labem 102:67 (26:11, 55:33, 81:51), Kolín – Pardubice 76:86 (18:13, 38:27, 62:48), Nymburk – Opava 93:60 (26:6, 54:22, 73:43), USK Praha – Plzeň (hraje se v sobotu od 20 hodin), Chomutov – Děčín (hraje se v neděli od 15 hodin).