Pořadatelé v sobotu 23. června vypustí do terénu v okolí Lysé hory přinejmenším 44 týmů, které se přes termínovou kolizi s jiným závodem v extrémním sportu přihlásily k 19. červnu.

"Už jsme museli dotisknout čísla, což se nám ještě nikdy nestalo," řekl na setkání s novináři šéf závodu Martin Kráčalík. Počet účastníků mohl být ještě vyšší nebýt údajného tichého sporu s Českou asociací extrémních sportů, která začala ve stejném termínu pořádat jiný závod.

Ani to však Adrenalin Cup neochudilo o řadu známých specialistů ve startovním poli. Loňské vítězství se svým týmem bude obhajovat třeba běžec do vrchu Roman Skalský, dále je potvrzena účast trojnásobného účastníka Tour De France Jana Hrušky, dvojnásobného olympionika Radima Kořínka, běžce na lyžích Dušana Kožíška, cyklokrosařů Petra Dlaska a Romana Kreuzigra staršího či třináctého muže ve snowboardcrossu na olympiádě v Turíně Michala Novotného, který na trať vyrazí v kajaku.

Hromadný start je v 10.00 hodin na fotbalovém hřišti v Ostravici. První členové štafety poběží 16 kilometrů na Lysou horu s převýšením 1145 metrů, po nich následuje část v paraglidingu, která obnáší téměř šestikilometrový slet zpátky do údolí. Cyklisté urazí v cestě na vrchol Lysé Hory a dolů 39 kilometrů s převýšením 1505 metrů a finálovou část absolvují v korytě Ostravice pod výpustí nádrže Šance kajakáři. Po pěti kilometrech mezi brankami by se měli do cíle na fotbalovém hřišti dostat kolem 14.00 hodin.