close Alfonz Juck. zoom_in A Alfonz Juck, manažer Zlaté tretry Ostrava, je samozřejmě i letos u toho, a přestože 55. ročník mítinku ještě pořádně ani nezačal, už má v hlavě plány do dalších let.

Jeho velké přání je i to, aby Tretra byla mítinkem, který bude mít v den konání už v pokladnách stažené rolety. „Chceme být schopní pokaždé připravit divákům tak zajímavé atletické divadlo, aby stadion býval pravidelně vyprodaný. K tomu potřebujete kombinaci světových hvězd a kvalitních domácích atletů. A navíc je zapotřebí pracovat s diváky tak, aby tretra jejich přízeň neztratila," uvedl Alfonz Juck.

Velkým lákadlem posledních let byl a je jamajský sprinter Usain Bolt, který do Ostravy dorazil už poosmé, a po oznámení jeho návratu zbylé lístky v předprodeji mizely doslova před očima. „Ale Usain ohlásil start i na londýnském mítinku, takže Zlatá tretra právě s Londýnem na tom bude stejně," usmál se Juck, který se těší společně s diváky na stadionu na jeho vystoupení v nejkratším sprintu.

„Myslím si totiž, že stovek extra moc v sezoně mít nebude. A v tuhle chvíli není jasné, jak to s ním bude vypadat na jamajské olympijské kvalifikaci. Předpokládám ale, že i tam ji běžet musí. A v tom případě jej doma čekají hned tři běhy, k tomu přidejme nedávný běh na Kajmanských Ostrovech, v Ostravě, v Londýně a možná ještě na jednom mítinku. Takže plus minus sedm," doplnil.

close Usain Bolt na tiskové konferenci před Zlatou tretrou. zoom_in Start Usain Bolta na letošní Tretře nebude i s ohledem na brzký termín až na konci mítinku. „A doufejme, že s námi bude počasí spolupracovat a že když Bolt poběží okolo 18.45 hodin, budou slušné podmínky pro co nejlepší výkon," zdůraznil Juck. „Je to tak naplánované, navíc je to požadavek jeho trenéra. A celkem oprávněný, protože pochopitelně se všichni okolo něj bojí, že tu bude zima. A nikdo z nich v olympijské sezoně nechce něco podcenit."

Ostravě znovu nejlepšího sprintera všech dob závidí celý svět. A snad každý se ptá, čím si Ostrava Bolta přitáhla. „Upřímně řečeno, někdy si ani já sám nedokážu dost dobře vysvětlit, že i přes řadu nepříznivých zkušeností, co se počasí týká, s námi nadále drží tak úzkou spolupráci na naprosto bezproblémové úrovni," poznamenal Alfonz Juck.

„Mám pocit, že to bere jako takový rituál, že by měl v Ostravě zkrátka být. A má to tady zkrátka rád, ale samozřejmě je to i o osobních kontaktech. Zkrátka všechno do sebe dobře zapadá. Ale kdoví, jestli letos to u nás není jeho poslední start. Uvidíme, jak rozluští tu vlastní tajenku ohledně dalšího pokračování atletické kariéry," doplnil manažer Zlaté tretry Ostrava 2016 Alfonz Juck s tím, že letos by byl rád, kdyby diváky potěšil na stovce dobrým časem: „Pokud ji zaběhne pod deset sekund, budou snad všichni spokojeni."