Aktuální stav série je 1:1 na zápasy, ve kterých docházelo k pořádným přestřelkám (10:2, 18:5). A pokaždé vyhrávali hosté. Napínavý moravsko-slezský souboj pokračuje dnes a zítra, případný rozhodující pátý duel by se hrál v neděli.

V souboji budou důležité maličkosti. „Rozhodne, kdo do zápasů dá více nebo kdo udělá méně chyb. Arrows jsou většími favority, v play-off mají zkušenosti. Určitě si ale věříme," uvedl Václav Voják, předseda olomouckého klubu.

Arrows budou chtít odčinit úterní drtivou porážku na vlastním hřišti. „Byla to pro nás opravdu velká facka, kterou chceme v pátek doma napravit," prohlásil ostravský baseballista Jakub Malík. „V útoku máme větší sílu než Olomouc, proto je pro nás důležité zahrát dobře v obraně. Musíme být v klidu."

Do úterního zápasu nemohl za Ostravu zasáhnout trenér a zároveň elitní nadhazovač Boris Bokaj, který se potýká s nemocí. Není jisté, zda bude hrát také v rozhodujících víkendových zápasech.

V dresu Skokanů chybí Aleš Navrátil, který je v Olomouci na hostování právě z Arrows. Navrátil odletěl na zahraniční turnaj s reprezentací kadetů. „Pro Olomouc je to určitě oslabení, když proti nám v této sezoně hrál, zaznamenal nejvíce hitů," upozornil Malík, který se těší na atmosféru moravsko-slezského derby. „Diváci to mají od sebe blízko, přijeli podpořit své týmy, což je skvělé. Určitě chci fanoušky pozvat na špičkový a napínavý baseball také v pátek a o víkendu."

Ve druhé sérii bojují o semifinále Eagles Praha, kteří nad Technikou Brno už vedou 2:0 na zápasy. Dobře rozehrané čtvrtfinále chtějí stvrdit dnešní výhrou na domácím hřišti v Krči. Postupující týmy narazí v semifinále na Draky Brno a Kotlářku Praha.

Čtvrtfinále play-off extraligy baseballistů

Stav série (na tři vítězství): 1:1
1. zápas (17. 7.): Skokani Olomouc - Arrows Ostrava 2:10
2. zápas (19. 7.): Arrows Ostrava - Skokani Olomouc 5:18
3. zápas (dnes v 19.00): Arrows Ostrava - Skokani Olomouc
4. zápas (zítra v 15.00): Skokani Olomouc - Arrows Ostrava
případný rozhodující pátý zápas (neděle v 15.00): Arrows Ostrava - Skokani Olomouc