Eagles a Arrows bojovali o finále v rámci Wild Card série hrané na dvě vítězství. Tu první (5:3) si připsali v pátek na svém hřišti ostravští baseballisté. Druhou a rozhodující výhru zaznamenali o den později v Krči. Arrows předvedli v utkání celkem jedenáct úspěšných odpalů. Po dvou bodech zařídili Devon Ramirez a Jakub Kubica. Eagles měli jen pět úspěšných odpalů a navíc se jim nepodařilo ani jednou doběhnout na domácí metu.

„Bylo znát, že hráči Arrows vyřazovacími boji prošli už v minulém roce. Mají sebevědomý kádr. Potrápili nás v obraně a také v útoku, což bylo rozhodující,“ hodnotil kouč Eagles Vladimír Chlup. Pražané tak skončili sezonu na třetím místě. „V baseballu a všeobecně v amerických sportech se toto místo neuznává. Výsledek si ještě vyhodnotíme.“

Arrows Ostrava postoupili do svého šestého finále. V něm jako pokaždé vyzvou Draky Brno. „Doufám, že jsme připraveni hlavně psychicky. Oba týmy jsou vyrovnané. I když nás porazili v letošním roce ve více zápasech, půjde hlavně o štěstí a o detaily,“ doplnil Navrátil.

První utkání Czech Series začne 28. září.