V Holandském Hoofddorpu nakonec obsadili konečné čtvrté místo. Stačila jim k tomu jediná výhra nad litevským Kaunasem. Jediným výpadkem byla senzační prohra s bratislavským Apollem.

Stejně jako loni v Barceloně, i letos dokázali Arrows v Evropě porazit jen jednoho soupeře. V obou případech jim to ale nakonec stačilo k udržení soutěže. V Hoofddorpu navíc sahali po medaili. Stačilo jen, aby se vrtošivé počasí neumoudřilo a bronz by brali oba poražení semifinalisté „Přesto je to pro nás historický úspěch. Nikdy jsme ještě v Evropě neskončili na lepší pozici. I český baseball zná jen jedno lepší umístění v evropských pohárech, když brněnští Draci získali jeden rok bronz,“ bral čtvrtý flek manažer Arrows Václav Šícha. „Čtvrté místo je dobré. Pokud bychom se ale nedostali do semifinále, byl bych hodně zklamaný. Měli jsme velmi dobrý los. To byl klíč k úspěchu,“ tvrdí trenér nadhazovačů David Fiala.

Ve skupině se Ostravané utkali se silnými Holanďany a s týmy ze Slovenska a z Litvy. Přestože Arrows porazili jen litevského soupeře, nakonec jim to k postupu do semifinále stačilo. „Prohra se Slováky je pořád ve mně. To byla obrovská ostuda. Rozdíl mezi baseballem u nás a na Slovensku je obrovský. Studuji v Brně a tam trénuji s Draky. Ti se mi za tu porážku asi budou smát,“ podotkl hořce kapitán celku JakubMalík. I onsámalemádost důvodů vysmát se svým tréninkovým kolegům. Zatímco Arrows skončili v Poháru vítězů pohárů na čtvrtém místě, Draci tento týden sestoupili z elitní skupiny Poháru mistrů. „Je to mrzuté pro celý český baseball. A může se to dotknout i nás. Pokud bychom letos vyhráli extraligu, což si všichni přejeme, museli bychom hrát skupinu B Poháru mistrů. A Draci tuto soutěž přednedávnem hráli v Bělorusku,“ posteskl si Šícha. Zatímco v obraně a částečně i na nadhozu mohli být Ostravané s předvedenou hrou spokojeni, na pálce se jim vůbec nevedlo. Přesto trenéry mohly potěšit individuální výkony několika hráčů. Šokem byl povedený start nadhazovače Ondřeje Hona v prvním duelu s domácími Pionýry. Chytil se i jeho kolega a dvojka Arrows na nadhozu Jan Řeháček. „Od začátku sezony se mi v domácí extralize vůbec nedařilo. Tady jsem jel s tím, že si chci spravit chuť. Nakonec to dopadlo dobře. Odházel jsem dva zápasy a celkemmito šlo.Teď jen abych si ztracenou formu přenesl i do extraligy,“ přeje si Řeháček, který odházel smolný zápas se Slováky a velmi dobře potrápil Pionýry v duelu o třetí místo.

 

Výsledky Arrows Ostrava

Základní skupina: Arrows Ostrava – Konica Minolta Pioniers (NED) 2:14, Apollo Bratislava (SVK) 1:2, Kaunas Lituanica (LIT) 3:0.

Semifinále: Arrows Ostrava – Door Neptunus (NED) 0:10.

Zápas o třetí místo: Arrows Ostrava – Konica Minolta Pioniers 3:11.