V Ostravě chce ukázat velké věci. „Jsem přesvědčen o tom, že tento stadion si zaslouží šestimetrový skok. Je to můj aktuální hlavní cíl. A když se přes tuto metu dostanu, budu to zkoušet stále výš a výš,“ slíbil Armand Duplantis, který v září 2020 překonal v Římě skokem 615 centimetrů letitý rekord fenomenálního Sergeje Bubky.

Třiadvacetiletý rodák z amerického města Lafayette ve státě Louisiana rekord postupně ještě vylepšoval. Olympijský vítěz 2020 a mistr světa 2022 skočil nejvýše v hale 622 centimetrů (Francie: Clermont-Ferrand, únor 2023), venku pak 621 centimetrů (USA – Eugene: červenec 2022). „Limity? Závisí na dalších proměnných,“ řekl novinářům Duplantis.

„Záleží na pokročilosti technologie a tyčích. Myslím, že jsem asi jeden z těch lepších, kdo by mohl zjistit, kam se dá dostat,“ pousmál se dvojnásobný nejlepší atlet světa. „Pořád cítím, že se ještě mohu posouvat a zlepšovat se. Doufám, že dokážu rekord nastavit pěkně vysoko. Chci se oddělit od všech ostatních,“ dodal Armand Duplantis.

Podrobnosti, včetně informací o prodeji lístků, na Zlatá tretra Ostrava 2023.