Mají to v sobě. Jsou prostě soutěživí. Fotbalisté Baníku Ostrava a hokejisté Vítkovic včera v areálu Skalka Family Parku v Ostravě při jedinečném mikulášském trojboji potvrdili, že ani při stolní hře Člověče, nezlob se by jen tak pro nic za nic neprohráli.

Šestičlenné týmy se nejprve utkaly ve střelbě na hokejovou branku. Vítkovičáci se měli trefit fotbalovým míčem, baníkovci zase s hokejkou v ruce pukem. Také zásluhou jistého obránce Jiřího Fleišmana si připsal první bod výběr Baníku.

Následovala střelba z laserové biatlonové pušky. V ní uspěl až ve druhém dodatečném kole Baník, a protože šlo o dvoubodovou disciplínu, ujal se vedení 3:0.

„Byla to super akce, parádně jsme si to užili. Ukázalo se, že i když jde o zábavu, chceme všichni vyhrát,“ shodli se s úsměvem oba kapitáni. Jak ten hokejový, Ondřej Roman, tak ten fotbalový, Martin Fillo.

Barvy Vítkovic hájili kromě Romana ještě Rostislav Olesz, Jan Výtisk, Patrik Bartošák, Jakub Lev a Roman Szturc. Baníkovský dres pak oblékli vedle Filla také Jan Laštůvka, Jiří Fleišman, Václav Procházka, Adam Jánoš a Milan Jirásek.

„Užil jsem si to všechno, ale pokud bych si měl vybrat jednu disciplínu, tak nejvíce mě bavila právě ta střelba. Hokej totiž chodím hrávat, baví mě. Takže kdyby kluci z Vítkovic potřebovali, tak jim půjdu klidně vypomoct,“ řekl s úsměvem exkluzivně pro Deník obránce Baníku Jiří Fleišman.

„Biatlon byla sranda. Trefil jsem čtyři z pěti terčů, a i ostatním klukům se dařilo, trefovali to. Já ale docela špatně vidím, takže jsem byl rád, že jsem to takhle zvládl. Abych řekl pravdu, příjemně mě to překvapilo,“ culil se včerejší kapitán Vítkovic Ondřej Roman.

Dvouhodinovou akci provázelo mrazivé počasí, přesto přišly asi dvě stovky fanoušků obou klubů. „Jsem si jistý, že pokud by nebyla taková zima a byly tady oba týmy kompletní, přišlo by lidí ještě víc,“ vykládal Jiří Fleišman.

„Pro mě byla biatlonová střelba celkem těžká. Jelikož jsem šel jako poslední a všichni přede mnou minimálně čtyřikrát zasáhli, tak jsem byl pod tlakem. Ale nakonec i já jsem čtyřikrát trefil. Klukům jsem to tím pádem nezkazil,“ oddechl si Jiří Fleišman.

Na závěr se šlo na tříbodový curling, a v něm přišel velký obrat. Vítkovičtí nejprve srovnali na 3:3, aby v dodatečném rozstřelu rozhodli o těsném vítězství. Jejich kámen byl jen o třináct centimetrů blíž než ten baníkovský.

„Bylo to super, i pro lidi. Akorát škoda pro nás. Dvě ze tří disciplín jsme byli lepší,a nakonec jsme prohráli. Ale nemáme se za co stydět,“ dodal Jiří Fleišman. „Mám z toho fakt dobrý pocit. Byla to asi nejlepší klubová akce, na které jsem kdy byl,“ uzavřel Ondřej Roman.