„Marek, který se připravuje pod vedením svého otce Jeronýma Barvy, na cestě za titulem nenašel přemožitele,“ uvedl trenér vítkovických zápasníků Roman Piskoř s tím, že Barva měl v kategorii juniorů do 74 kg deset soupeřů. „Vítězství je pro něho velkým povzbuzením do právě probíhající sezony. Byl to jeho první start po vleklých zraněních kvůli kterým nemohl téměř půl roku naplno trénovat a před čtrnácti dny se ani nemohl zúčastnit třineckého mistrovství republiky v zápase řeckořímském, na který se specializuje,“ prozradil Piskoř.

Na domácím šampionátu zazářili i další vítkovičtí volnostylaři – stříbrné medaile vybojovali žák Muhambetali Kuanbaev, ( do 35 kg) a žákyně Petra Řeřuchová ( do 60 kg), bronz získal junior Jan Jasinský (do 66 kg), čtvrtá místa obsadili junior Michal Smieško (do 74 kg), žáci Marek Petura (do 38 kg) a Zharylgassyn Yeleugali (do 59 kg). Na mistrovství ČR v Ostravě celkem startovalo 134 zápasníků z 25 oddílů.

Čeští reprezentanti v kategorii mužů Tomáš Zezulák a Vratislav Chotaš z TJ Sokol Vítkovice se ve stejném termínu zúčastnili turnaje v Minsku. „Oba jeli do Běloruska především sbírat především zkušenosti z mezinárodní žíněnky,“ vysvětlil trenér Piskoř a dodal, že turnaj v Minsku patří ve světě k nejkvalitněji obsazeným a je těžkém se v něm prosadit. „Tomáš měl ve váze do 74 kg pětačtyřicet soupeřů a Vraťa ve váze do 96 kg čtyřicet. Oba dva své úvodní utkání prohráli a do dalších bojů nepostoupili. I přesto je možné, že budou nominováni na mistrovství Evropy, které se koná za měsíc v Německu,“ dodal trenér.

V současné době vítkovičtí zápasníci tráví jarní prázdniny na soustředění v Pustých Žibřidovicíh, v Jeseníkách, kam vyrazili už v neděli ráno.