Radikální změna nálady postihla baseballisty Arrows Ostrava během šestnácti hodin mezi zápasy Poháru vítězů pohárů s domácí Konicou Minoltou Pioniers a slovenským Apollem Bratislava.

Zatímco proti favorizováným Holanďanům drželi Arrows dlouho šanci na vítězství, se Slováky senzačně prohráli a velmi si tak zkomplikovali cestu do semifinále Poháru vítězů pohárů.

Úvodní duel s holandskými Pionýry zvládli Arrows i přes konečnou dvanáctibodovou prohru vcelku dobře. Až do šesté směny drželi především díky výbornému nadhazovači Ondřeji Honovi šanci na vítězství. Další nadhazovači už bohužel nezvládli udržet na uzdě famózní pálkaře Holanďanů. „Přesto se nemáme za co stydět. Šest směn jsme hráli vyrovnanou partii s jedním z nejlepších evropských celků. Vynutili jsme si jejich respekt a ke konci bylo vidět, že z nás mají strach. Podali jsme dobrý výkon,“ pochvaloval si kouč ostravského celku Tony Bennett.

Druhý den dopoledne však přišlo kruté vystřízlivění. Zápas s bratislavským Apollem měl být jasnou záležitostí. Vždyť v přípravě na letošní sezonu vyprovodili Ostravané tohoto soupeře rozdílem třídy, když si na své konto připsali devatenáct doběhů.

„Tentokrát jsme ale na pálce totálně vyhořeli. Dělal nám problémy jejich pomalý nadhoz. Měli jsme několik šancí ke skórování, přesto jsme si úvodní doběh připsali až v poslední směně. To už bylo pozdě,“ nalezl hlavní příčinu nečekané prohry s outsiderem manažer Arrows Václav Šícha.

Radost Slováků po posledním autu byla obrovská. Vždyť o den dříve dostali desetibodový příděl od Kaunas Lituanica, a asi ani sami nečekali, že by proti Arrows mohli uspět. Ostravané prohrávali už od první směny, přesto měli dostatek příležitostí otočit utkání. V sedmé směně byl na třetí metě těsně vyautován Petr Kubovčík, v samotném závěru pak Ostravané z plných met vytěžili jen jeden bod.

I na úspěšné odpaly zvítězili pět ku dvěma. „Prohrát se Slováky, to je strašná ostuda. Teď se nám bude smát celá Evropa,“ červenal se kapitán Arrows Jakub Malík.

„Je to jako zlý sen. Potřeboval bych se z něj probudit,“ přidala se třetí meta Petr Kubovčík.

I přes dvě porážky však Ostravané stále mají šanci na postup do semifinále.

V dnešním zápase musejí porazit litevský Kaunas minimálně o šest bodů. To vše za předpokladu, že favorizovaní Holanďané porazí oba své zbývající soupeře.

„Dokud žije šance, musíme se o ni poprat. Stále není nic ztraceno,“ burcuje Šícha své svěřence. Do karet by Ostravanům mohl hrát fakt, že se jim podařilo ušetřit nejlepšího nadhazovače, Borise Bokaje. Pokud se však k němu nepřidá pálka, čeká Arrows tvrdý boj o záchranu.

Arrows Ostrava – Konica Minolta Pioniers 2:14, Apollo Bratislava